wtorek, 8 marca 2011

Nadwiślanin na wszystkich frontach

Tenisiści stołowi rozpoczęli rundę rewanżową w ligach prowadzonych przez Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. W drugoligowych derbach Płocka Nadwiślanin Wod-Przem pokonał 7:3 Victorię.  Inny Nadwiślanin - ze Słubic zdobył pierwszy swój punkt w tegorocznych rozgrywkach IV ligi remisując 9:9 z GKS Pokrzywnica. W II lidze kobiet wyjazdowe zwycięstwo 6:4 odniosły dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock.

Pojedynki derbowe zawsze niosą ze sobą dużą dawkę emocji i nie inaczej było tym razem w meczu pomiedzy Nadwiślaninem a Victorią Płock. Oba zespoły walczą w rundzie rewanżowej w grupie spadkowej (miejsca 7-12) o pozostanie w II lidze. W niedawnej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami padł remis 5:5. W niedzielę po pierwszych czterech grach zapowiadało się podobnie - stan meczu brzmiał 2:2. W pojedynkach deblowych lepsi okazali się gospodarze meczu z Nadwiślanina. Ale Victoria nie oddała tu punktów za darmo. Gra Robert Wojnarski/Sebastian Kopacki - Michał Gieraga/Mateusz Książczyk rozstrzygnięta została dopiero po pięciu setach.

Prowadząc 4:2 gospodarze złapali wiatr w żagle i ostatni punkt meczowi stracili dopiero, gdy było jasne, że odniosą zwycięstwo w meczu. Punkty dla Nadwiślanina zdobyli: Maciej Jasiński 2,5 i Sebastian Kopacki po 2,5; Krzysztof Niedzielak 1,5; Robert Wojnarski 0,5. Dla Victorii: Michał Gieraga 2; Michał Buła 1.

Mimo, że Nadwiślanin jest ósmy w tabeli i Victoria 10, żaden z płockich zespołów nie może być pewny utrzymania.

W III lidze mężczyzn bardzo ważne zwycięstwo odniósł drugi zespół Nadwiślanina Płock, pokonując po zaciętym meczu na wyjeździe 10:8 KS Bogoria III Grodzisk Mazowiecki. I tu płocczanie są na 8. miejscu w grupie spadkowej, ale w przypadku III ligi są prawie pewni utrzymania się.

W grupie spadkowej IV ligi trzeci zespół Nadwiślanina Płock pauzował, ale za to Nadwiślanin ze Słubic zdobył swój pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach remisując z GKS Pokrzywnica 9:9. Słubiczanie pokazali w ten sposób, że będą walczyć do końca i nie jest wykluczone, że w IV lidze się utrzymają.

W II lidze kobiet dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock wygrały w meczu wyjazdowym z KS Puznówka 1996 6:4. Płocczanki prowadziły już w meczu 5:1, ale rywalki walczyły dzielnie do końca i mimo pewnej już przegranej zmniejszyły jej rozmiary do minimum. Punkty w Puznówce zdobyły: Katarzyna Bagrowska 2,5; Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska po 1,5 i Anna Wereszczaka 0,5. Płocczankom, które zajmują czwarte miejsce w tabeli z trzema punktami straty do liderek z Broni Radom zostały jeszcze do rozegrania cztery mecze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz