czwartek, 17 marca 2011

Ekstraklasa w Płocku!

Szabla Płock wywalczyła awans do ekstraklasy brydża sportowego. W finałowym turnieju rozegranym w drugi weekend marca w hotelu Gromada w Olsztynie płocczanie zdecydowanie pokonali rywali – Nowogames Warszawa i KDK 1 Kutno i jako pierwszy zespół swojej grupy II ligi zapewnili sobie grę w ekstraklasie bezpośrednim awansem. Płocki zespół był zdecydowanym faworytem grupy NE II ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego i z tej roli w pełni się wywiązał. 

Team Szabli jest ewenementem na brydżowej mapie Polski. Niemal połowę składu stanowią kobiety. Są to płocczanka Danuta Krupnik i dwie utytułowane reprezentantki Polski kobiet – Grażyna Brewiak z Gdańska i Anna Sarniak z Warszawy. Tę brzydszą część składu stanowią Tomasz Urbański – prywatny sponsor zespołu, Dariusz Krajewski, Leszek Łuniewski i Maciej Wiącek.

Za sprawą Szabli brydż w najwyższej klasie rozgrywkowej powraca do Płocka po dwuletniej przerwie. W sezonie 2008/2009 po zajęciu czwartego miejsca, najwyższego w historii płockiego brydża sportowego, z pierwszej ligi wycofany został team Petro Energorem Płock.

W bieżącym sezonie rozgrywki PZBS ulegają reformie. Pierwsza liga zmienia swoją nazwę na ekstraklasę, a niższe ligi rozgrywkowe będą miały nowy podział. Sezon 2011/2012 rozpocznie się w październiku.
jetu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz