czwartek, 17 marca 2011

Czas na igrzyska

W tym roku kibice nie będą narzekać na nudę. Imprezom sportowym organizowanym w Płocku poświęcona była konferencja prasowa zorganizowana w ratuszu z udziałem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz przedstawicieli Wisły Płock i Orlen Wisły Płock.

W najbliższy weekend czekają płocczan emocje związane z Final Four Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W imprezie, obok gospodarzy, wezmą udział Vive Targi Kielce, Warmia Społem Olsztyn oraz Miedź Legnica.

- Czeka nas wielka impreza. Po raz pierwszy w naszym kraju finał Pucharu Polski odbędzie się w nowej formule. Obok dwóch meczów półfinałowych i walki o główne trofeum odbędzie się również spotkanie o trzecie miejsce. A wszystko to wiąże się z nagrodami finansowymi dla najlepszych - tłumaczył Andrzej Miszczyński, prezes SPR Wisła Płock. - Przed nami wielkie wyzwanie nie tylko sportowe, ale i organizacyjne. Jeśli mu podołamy, będziemy mogli ubiegać się o organizację innych wielkich wydarzeń.

Prezydent Andrzej Nowakowski wyjawił, że jeśli przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce nie będą mieli zastrzeżeń do organizacji Final Four oraz do atmosfery na trybunach, miasto wesprze SPR Wisłę w staraniach o organizację czerwcowego meczu Polska-Portugalia, który będzie decydował o awansie męskiej reprezentacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.'Niemal natychmiast po zakończeniu Final Four władze SPR Wisła rozpoczną przygotowania do międzynarodowego turnieju piłki ręcznej seniorów Orlen Cup, który odbędzie się 4-6 sierpnia.

- Czeka nas niezwykle interesujący turniej, w którym wezmą udział cztery zespoły. Obok gospodarzy, czyli Orlen Wisły Płock swój udział w imprezie potwierdziło już zaprzyjaźnione z nami THV Kiel. Na pewno oglądać będziemy również Gorenje Velenje. Niestety, nie powiodły się nasze rozmowy z Ademarem Leon i Montpelier. Hiszpanie i Francuzi dopiero na początku sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu - mówił prezes Miszczyński. - Prowadzimy bardzo zaawansowane pertraktacje z Osiguranje Zagrzeb. Niewykluczone, że właśnie uczestnik tegorocznego TOP 16 Ligi Mistrzów pojawi się jako czwarty zespół grający w Orlen Cup.

Międzynarodowy turniej z udziałem czterech bardzo mocnych zespołów ma zainaugurować cykl imprez organizowanych z okazji 50-lecia płockiej piłki ręcznej od sierpnia 2011 roku do czerwca 2012 roku.

Już w piątek solidna porcja emocji czeka fanów piłki nożnej. Wiceprezes Wisły Jacek Kruszewski przekonywał, że warto zapomnieć o przykrym incydencie w Iławie i pojawić się na stadionie, aby dopingować nafciarzy. - Zamierzamy w tym sezonie wywalczyć sobie powrót do pierwszej ligi, a mecz ze Stalą Rzeszów powinien udowodnić wszystkim niedowiarkom, że to nie są obietnice bez pokrycia - mówił wiceprezes. - Chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć o fatalnym zdarzeniu z Iławy i udowodnić, że zasługujemy na zaufanie.

Warto przypomnieć, że w rundzie jesiennej Stal wygrała w Rzeszowie 4:2, a bramki dla Wisły zdobyli wówczas Michał Twardowski i Tomasz Bekas.

Wielkim sportowym wydarzeniem będzie dwumecz siatkarskiej Ligi Światowej. W Orlen Arenie prowadzona przez Andreę Anastasiego reprezentacja Polski zmierzy się z Portoryko. Można być niemal pewnym, że mecze "Światówki" obejrzy komplet widzów.

W 2011 roku Płock będzie gościł uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce, triathlonie, piłce ręcznej chłopców oraz piłce nożnej chłopców. Uroczyste zamknięcie OOM zaplanowane jest na 21 lipca w amfiteatrze. Odbędzie się ono z pełnym ceremoniałem olimpijskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz