poniedziałek, 9 września 2013

Zaczęły bolesną porażką

Bolesną porażką na sucho - 0:10 zainaugurowały swój absolutnie debiutancki sezon w pierwszej lidze młode tenisistki stołowe Nadwiślanina BS Mazowsze Płock. Porażka była bolesna, niczym w przypadku zespołu piłkarskiego, który przez cały mecz atakował, ale bramki padały tylko dla rywali. Tak bowiem wyglądało inauguracyjne spotkanie nadwiślanek. Przeciwniczki z LUKS Agro-Sieć Chełmno, ósmego zespołu grupy północnej pierwszej ligi w ubiegłym sezonie, preferują w większości przypadków defensywny styl gry. Ponadto na papierze, tj. we wszelkich rankingach wyprzedzają płocczanki, mając także w dorobku medale mistrzostw Polski juniorek i kadetek, a także starty na mistrzostwach Europy w kadrze Polski juniorek.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Kupieckich w Płocku nie doszło do niespodzianki w żadnej z gier. LUKS Agro Sieć Chełmno okazał się zbyt mocny by dziewczęta beniaminka I ligi kobiet Nadwiślanina BS Mazowsze Płock zyskały coś więcej niż doświadczenie w swej pierwszej potyczce na tym szczeblu rozgrywek. Historycznego pierwszego seta w I lidze dla płocczanek zdobyła grająca w Płocku już trzeci sezon Anna Nowakowska (na zdjęciu) w grze przeciw tegorocznej brązowej medalistce mistrzostw Polski juniorek w grze mieszanej Martynie Dziadkowiec.

W meczu dziewczęta Nadwiślanina ugrały zaledwie cztery sety. Ale aż 12 z 30 przegranych przez płocczanki partii kończyło się minimalną różnicą piłek. Trzy sety zakończyły się walką na przewagi.

Właśnie od takiego seta rozpoczął się pierwszy pojedynek na drugim tzw. słabszym stole, w którym Anna Wereszczaka podejmowała Katarzynę Hennig trzecią kadetkę w Polsce ubiegłego sezonu, uczestniczkę tegorocznych mistrzostw Europy kadetek. Mimo prowadzenia 5:0 w tym secie płocczanka zbyt szybko chyba uwierzyła w swój dobry dzień, bo kilka niefortunnych ataków rywalka wykorzystała by najpierw wyrównać stan seta, a potem zdobyć prowadzenie 9:7. Płocczanka jednak nie rezygnowała z walki i doprowadziła najpierw do remisu, a potem jako pierwsza wywalczyła piłkę setową na 10:9. Niestety w ostatnich dwóch piłkach zwyciężyło większe ogranie Katarzyny Hennig i mimo pięknej ofensywnej gry płocczanki, pierwszy set, a potem kolejne dwa padły łupem zawodniczki przyjezdnej.

I tak można byłoby scharakteryzować przebieg większości pojedynków, które złożyły się na debiut dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze. Płocczanki momentami grały olśniewająco, jak Anna Nowakowska prowadząca otwartą grę uwieńczoną zdobyciem seta, przeciw Martynie Dziadkowiec. Jak Katarzyna Bagrowska, która urwała partię numerowi jeden zespołowi z Chełmna - Agnieszce Moskal. Jak wreszcie Aleksandra Lau, która wraz z Bagrowską wygrały pierwszego seta gry podwójnej na pierwszym stole, by potem ulec w trzech następnych. Olśniewające, ale tylko momenty, to jednak jeszcze za mało by odnosić sukcesy w I lidze, pierwszym, centralnym szczeblu rozgrywek kobiet.

Następny mecz, tym razem wyjazdowy, płocczanki rozegrają już za tydzień z UKS Klubsovit Białystok. Jak zapewniają w klubie, nikt nie robi tragedii z pierwszej, w dodatku tak wysokiej porażki w lidze. Dziewczęta Nadwiślanina mają za zadanie zbierać doświadczenie w pierwszej lidze kobiet i podnosić swój poziom gry z tygodnia na tydzień i z meczu na mecz. Właśnie takie zadanie czeka je w Białymstoku.

Płock, 7 września
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - LUKS Agro Sieć Chełmno 0:10
Anna Nowakowska - Martyna Dziadkowiec 1:3 (6-11, 8-11, 11-8, 8-11); Anna Wereszczaka - Katarzyna Hennig 0:3 (10-12, 9-11, 9-11); Katarzyna Bagrowska - Agnieszka Moskal 1:3 (7-11, 11-8, 8-11, 2-11); Aleksandra Lau - Anika Kocoń 0:3 (6-11, 10-12, 9-11); Bagrowska/Lau - Moskal/M. Dziadkowiec 1:3 (11-8, 5-11, 9-11, 7-11); Nowakowska/Wereszczaka - Hennig/A. Kocoń 0:3 (5-11, 3-11, 9-11); Nowakowska - Moskal 0:3 (4-11, 9-11, 4-11); Wereszczaka - A. Kocoń 0:3 (7-11, 9-11, 5-11); Bagrowska - M. Dziadkowiec 0:3 (6-11, 9-11, 10-12); Lau - Hennig 1:3 (11-9, 9-11, 5-11, 8-11).

Pozostałe wyniki I kolejki grupy północnej I ligi tenisa stołowego kobiet: IKTS Noteć Inowrocław - Galaxy Białystok 3:7; GKTS Gdańsk - UKS Chrobry Międzyzdroje 4:6; Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński - UKS Klubsovit Białystok 4:6; Stella Niechan Gniezno - MRKS Gdańsk 4:6. Mecz IV kolejki rozegrany awansem (8 września): MRKS - Chrobry 5:5.