środa, 3 lipca 2013

Piłkarze wrócili z urlopów

FOT. Wisła Płock
Piłkarze nożni Wisły Płock wrócili już z krótkich urlopów. We wtorek po badaniach wydolnościowych, mieli pierwszy trening z piłkami na własnych obiektach. Do gry w pierwszej lidze wracają już 27 lipca, kiedy to na stadionie im. Kazimierza Górskiego podejmą Miedź z Legnicy. Powoli sprawdzają się przedsezonowe zapowiedzi o pozostawieniu w Płocku tzw. kręgosłupa zespołu. Kolejni piłkarze przedłużają kontrakty z płockim klubem. Do Płocka ściągnięty został  na razie tylko ofensywny pomocnik Paweł Kaczmarek. 


We wtorkowych zajęciach wziął udział 31-letni napastnik Bartłomiej Grzelak, podstawowy zawodnik Orlenu Płock wiosną sezonu 2000/2001. Ostatni mecz w polskiej ekstraklasie rozegrał w kwietniu 2012 roku w barwach Cracovii. Tymczasem wygasające kontrakty przedłużyli do czerwca 2014 roku Tomasz Grudzień, Paweł Bojaruniec oraz Marko Radić. Na dwa lata kontrakt z płockim klubem podpisał 28-letni ofensywny pomocnik Paweł Kaczmarek, który w ostatnim sezonie występował w Łódzkim Klubie Sportowym i w Stomilu Olsztyn. 

Kontrakty z Wisłą przedłużyli także Fabian Hiszpański (nowy kontrakt na dwa lata), Arkadiusz Mysona (kontrakt do czerwca 2014 z możliwością przedłużenia). Jeszcze w czerwcu płocki zespół opuścili Mirosław Kalista, Mateusz Struski i Rafał Zembrowski. W pierwszych zajęciach - tzw. treningu tlenowym który odbył się w poniedziałek, 1 lipca wzięli zatem udział:  Marcin Kwiatkowski, Daniel Szczepankiewicz, Seweryn Kiełpin, Arkadiusz Mysona, Marko Radić, Paweł Magdoń, Paweł Bojaruniec, Grzegorz Wawrzyński, Mariusz Śnieć, Łukasz Nadolski, Damian Adamczyk, Jacek Góralski, Fabian Hiszpański, Krzysztof Janus, Krystian Pomorski, Bartłomiej Sielewski, Filip Burkhardt, Tomasz Grudzień, Paweł Kaczmarek, Marcin Krzywicki, Łukasz Sekulski, Janusz Dziedzic oraz dwóch zawodników testowanych.

Pierwszy mecz sezonu 2013/2014 płocczanie rozegrają w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski już 13 lipca. W Kleczewie zmierzą się z tamtejszym Sokołem, zwycięzcą Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Rozgrywki I ligi rozpoczną się 27 lipca. Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z telewizją Orange Sport, która będzie transmitować mecze, ustalił obligatoryjne terminy rozegrania trzech pierwszych spotkań Wisły Płock - 27 lipca (sobota) godz. 15.45 z Miedzią Legnica, 3 sierpnia (sobota) z GKS Bogdanka Łęczna (wyjazd), godz. 15.45 oraz 10 sierpnia (sobota) o godz. 16.00 z Arką Gdynia.

Do rozpoczęcia rozgrywek zespół będzie realizował plan przygotowań do nowego sezonu. Już w sobotę 6 lipca będzie można obejrzeć płocczan na płycie głównej stadionu przy ul. Łukasiewicza w meczu towarzyskim z Kolejarzem Stróże (początek godz. 11.00). Kolejny sparing - ze Stomilem Olsztyn został zaplanowany na środę 10 lipca, a po nim nafciarze wyjadą do Gutowa Małego na obóz w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ptak. Tamże (albo w Łodzi) w dniu meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski rozegrają sparing z Widzewem Łódź by na zakończenie zgrupowania w Gutowie, 20 lipca zagrać mecz kontrolny Rakowem Częstochowa. 

Władze klubu nie ukrywają swoich aspiracji, zakładając awans do rundy wstępnej Pucharu Polski, gdzie na zwycięzcę pojedynku Wisły z Sokołem czekać będzie zwycięski zespół z konfrontacji Stal Rzeszów - KP Polkowice. Termin rundy wstępnej to 17 lipca. W przypadku awansu do następnej fazy Pucharu Polski - 1/32, Wisła zagrałaby z Flotą Świnoujście (24 lipca).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz