poniedziałek, 29 lipca 2013

Gajgał-Anioł niespodzianką w Orlen Arenie

FOT. Adrian Biema
Lekkie zdziwienie ogarnęło 130 dzieci, adeptów siatkówki w wieku od 9 do 13 lat, kiedy na zapowiadanym treningu z kapitanem reprezentacji kraju Marcinem Możdżonkiem powitała ich... kobieta. Katarzyna Gajgał - Anioł (na zdjęciu), jedna z najlepszych środkowych polskiej Orlen Ligi kobiet, Koleżanka Marcina z kadry Polski okazała się gościem specjalnym imprezy. W Płocku zadebiutowała w roli współprowadzącej trening i bardzo jej się to spodobało. Przy okazji okazało się, że Marcin Możdżonek ma w Płocku i okolicach licznych znajomych. 


- Mając tak wyjątkowy obiekt, jakim jest Orlen Arena, nie sposób nie tworzyć tutaj imprez, które będą adresowane do szerokiej publiczności, zarówno do dzieci i młodzieży, jak i niedługo dla kibiców polskiej siatkówki - wyjaśnił genezę sprowadzenia do Płocka "Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem", prezydent miasta Andrzej Nowakowski. - Już w sierpniu rozegrane zostaną mecze World Grand Prix kobiet, a we wrześniu będzie naprawdę mocne uderzenie czyli Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - zapowiedział.

- Dlaczego Płock? Przede wszystkim dlatego, że władze Płocka są wyjątkowo serdeczne - dodał Michał Kucharski prezes Fundacji Citius Altius Fortius, organizatora imprezy, która swoim zasięgiem objęła kilka miast w Polsce. -  Jesteśmy wdzięczni, zarówno panu prezydentowi, jak i władzom Orlen Areny za przyjęcie Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem. To impreza wyjątkowa. Po raz pierwszy jest z nami reprezentantka Polski Kasia Gajgał – Anioł. Do tej pory gośćmi specjalnymi treningów byli reprezentanci, dlatego tym bardziej jest nam miło, że Kasia przyjęła zaproszenie Marcina.

I właśnie Katarzyna rozpoczęła zajęcia od poprowadzenia rozgrzewki. Później przyszedł czas na rozciąganie, a następnie najmłodsi adepci poznali każdy siatkarski element gry. Uczestnicy podzieleni na sześć stacji, ćwiczyli każde siatkarskie zagranie potrzebne w siatkówce oraz poruszanie się po boisku. Dzięki temu mogli poznać najdrobniejsze szczegóły podstaw siatkówki i przekonać się, że to nie tylko gra, ale także wspaniała zabawa. Nie zabrakło meczu pokazowego, w którym zagrali trenerzy z dziećmi. Po zajęciach stricte sportowych, przyszedł czas na… grad pytań od uczestników  treningu i od publiczności. Katarzyna Gajgał – Anioł oraz Marcin Możdżonek z pewnością zaspokoili ciekawość wszystkich zgromadzonych w Orlen Arenie. Na koniec szkoleniowcy rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć z uczestnikami.

- Dziękuję Marcinowi za zaproszenie do udziału w treningu z dziećmi - mówiła zadowolona środkowa Chemika Police Katarzyna Gajgał - Anioł. - Nigdy nie uczestniczyłam w takim wydarzeniu. To świetny pomysł, aby siatkówkę pokazać dzieciom i zaszczepić w nich pasję do sportu.

- Bardzo się cieszę, że możemy tutaj w Płocku zrobić trening dla dzieci. Jest to miasto bliskie mojemu sercu z racji tego, że mam tutaj rodzinę, moja narzeczona ma tutaj rodzinę i mnóstwo znajomych - ujawnił na koniec kapitan reprezentacji Marcin Możdżonek, na codzień reprezentujący barwy ZAKSA Kędzierzyn Koźle.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz