poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Dziesięciu w reprezentacjach

Podczas Centralnych Kwalifikacyjnych Regat Otwarcia Sezonu na poznańskiej Malcie aż dziesięciu zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego wywalczyło sobie powołania do reprezentacji kraju w różnych kategoriach wiekowych. Miejsce w seniorskiej reprezentacji krótkich wioseł przypadło Kamilowi Zajkowskiemu. W najmłodszej startującej na Malcie kategorii wiekowej, juniorów młodszych, którzy walczyli o powołania na regaty Nadziei Olimpijskich - Olympic Hopes na Słowacji swoich rywali niemal zdeklasowali płynący w dwójce bez sternikach Igor Smoliński i Patryk Pełka (na zdjęciu z trenerem Bogdanem Zalewskim).


Kamil Zajkowski swoją dobrą postawą wywalczył jedno z sześciu miejsc w reprezentacji seniorów (olimpijskiej) wioseł krótkich. Pierwszego dnia regat zajął piątą i szóstą pozycję w wyścigu jedynek zaś drugiego - drugie i trzecie miejsce w dwójce podwójnej. Teraz Kamil w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu przygotowuje się do startu na regatach w Essen (11-12 maja), a następnie do Mistrzostw Europy Seniorów w Sewilli (31 maja – 2 czerwca).


W kategorii młodzieżowców do reprezentacji Polski trafiło trzech wioślarzy z Płocka. Damian Salak i Łukasz Lewandowski w dwójce bez sternika pierwszego dnia ścigania zajęli w swojej kategorii wiekowej trzecie i czwarte miejsce, drugiego dnia poprawiając te rezultaty w czwórce bez sternika, kiedy byli na mecie  drudzy i pierwsi. Tym samym zapewnili sobie miejsce w reprezentacji młodzieżowej i również wystartują w regatach w Essen. 

Młodszy z braci Zajkowskich - Rafał, startując w konkurencji jedynek zajmował miejsca w pierwszej ósemce, natomiast w dwójce podwójnej pierwsze i trzecie miejsce co również dało mu powołanie na regaty w Essen, gdzie wystartuje w czwórce podwójnej. Bliscy awansu do reprezentacji byli jeszcze Konrad Pudlik i Konrad Wiśniewski, którzy drugiego dnia regat zajmowali w osadzie kombinowanej z zawodnikami z Torunia dwa razy czwarte pozycje.

W juniorach wystartowały cztery płockie dwójki bez sternika i wszystkie odniosły duży sukces. Bezkonkurencyjna okazała się dwójka Łukasz Krajewski, Michał Iskra, która zwyciężyła w dwóch finałach a w trzecim była druga. W tej samej konkurencji dwa razy trzecie miejsce zajmowali Piotr Szczepański z Leszkiem Szczerbowskim. Te dwie osady będą reprezentowały Polskę już w najbliższy weekend na regatach międzynarodowych w Monachium, w czasie których z kolei, będą walczyć o udział w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów. W jednym z finałów wystartowała również osada: Patryk Wyrzykowski i Adrian Pawłowski zajmując siódmą pozycję. 

W najmłodszej kategorii wiekowej rywalizującej na Malce, juniorach młodszych, rywalizowano o powołania  na Regaty Nadziei Olimpijskich (11-12 maja, Piestany, Słowacja). I znów dwie osady z Płocka zwyciężyły w swoich biegach. W dwójkach bez sternika zdeklasowali konkurencję: Patryk Pełka i Igor Smoliński zaś w czwórkach bez sternika nie mieli sobie równych: Adam Dybiec, Konrad Pawlak, Bartek Donarski i Damian Rutkowski. Decyzją Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich na Regaty Nadziei Olimpijskich pojedzie czwórka bez sternika, złożona z tych dwóch osad w najsilniejszym składzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz