środa, 13 lutego 2013

Spokojna wygrana w Głogowie. Chrobry – Orlen Wisła 30:35 (14:18)


Kolejne dwa punkty dopisali do swego dotychczasowego dorobku piłkarze ręczni Orlen Wisły, wygrywając w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Spotkanie z ekipą walczącą o utrzymanie się w PGNiG Superlidze powinno być dla ekipy prowadzonej przez trenera Larsa Walthera dobrym przetarciem przed pojedynkiem drugiej kolejki Ligi Europeskiej EHF, w którym płocczanie spotkają się w Orlen Arenie z Team Tvis Holstebro. Nafciarze zagrają z Duńczykami w sobotę 16 lutego o 19.00.

Początek meczu upłynął pod znakiem gry bramka za bramkę. Po dziesięciu minutach goście odskoczyli jednak na trzy gole, dzięki czemu mogli spokojnie zacząć grać swoją piłkę ręczną. W pierwszej połowie udało się nafciarzom powiększyć różnicę o jeszcze jedno oczko, dzięki czemu schodzili na przerwę z czterobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gospodarze nie byli w stanie dotrzymać kroku coraz pewniej grającym płocczanom. Wprawdzie w pewnym momencie zdołali zredukować swoje straty do dwóch bramek, ale ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera zareagowała na to błyskawicznie. Zdobyli pięć goli, tracąc tylko jednego. Kiedy zabrzmiała syrena końcowa, przewaga nafciarzy wynosiła pięć oczek.

Sześć bramek zdobył w Głogowie Kamil Syprzak (na zdjęciu), który w tym meczu okazał się najskuteczniejszym z nafciarzy. Po pięć razy do krakowskiej bramki trafili Christian Spanne i Petar Nenadić. Bardzo dobrze spisali się również obaj płoccy bramkarze. Marcin Wichary i Marin Sego mieli skuteczność przekraczającą 40 procent.

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 30:35 (14:18)
Chrobry: Kapela, Zapora, Stachera – Jankowski 2, Bednarek 5, Płócienniczak 2, Świtała 5, Mochocki 1, Kuta 3, Gujski 4, Płaczek 3, Wysokiński, Czekałowski 1, Ścigaj 4.
Wisła: Sego, Wichary – Eklemovic 1, Spanne 5, Wiśniewski 3, Kubisztal 4, Kavas 3, Ghionea 2, Twardo, Toromanovic, Syprzak 6, Paczkowski, Nenadic 5, Nikcevic 4, Ilyes 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz