sobota, 1 grudnia 2012

Wygrali mimo osłabień. Sungul – Orlen Wisła 24:29

Fot. J. Stankowski
spojrzeniafoto.pl
Piłkarze ręczni Orlen Wisły zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej EHF. Chociaż w Rosji zabrakło Bostjana Kavasa i Marina Sego, którego służby graniczne zawróciły z lotniska w Jekaterynburgu, nie mieli problemów z ponownym ograniem swoich rosyjskich przeciwników. Bohaterami wyjazdowego meczu trzeciej rundy fazy eliminacyjnej LE EHF byli Christian Spanne (na zdjęciu), który zdobył aż jedenaście bramek oraz Marcin Wichary broniący ze skutecznością powyżej 50 procent. Losowanie fazy grupowej odbędzie się w czwartek 6 grudnia. Pierwsze mecze są zaplanowane na 9-10 lutego 2013 roku.
Zamieszanie na lotnisku w Jekaterynburgu, związane z zatrzymaniem Marina Sego mimo ważnych dokumentów, nie wpłynęły negatywnie na płockich zawodników. Wręcz przeciwnie, wywołało w nich jeszcze większą mobilizację. Dzięki temu już w pierwszej połowie podopieczni trenera Larsa Walthera zdobyli kilkubramkową przewagę. Kluczem do uzyskania korzystnego rezultatu była jak zawsze zwarta, agresywna obrona, połączona z doskonałą postawą Marcina Wicharego, którego skuteczność przekraczała 50 procent.

Po zmianie stron nafciarze jeszcze bardziej podkręcili tempo, dzięki czemu w 40. minucie ich przewaga sięgnęła aż dziewięciu oczek. W końcówce spotkania płocczanie nieco się rozprężyli, co skrzętnie wykorzystali miejscowi, niwelując część strat. Nie zdołali jednak przechylić na swoją stronę losów meczu i gdy zabrzmiała końcowa syrena, musieli pogodzić się z pięciobramkową porażką.

Doskonale w Śnieżyńsku spisał się Marcin Wichary. Dzięki jego świetnej postawie ciężko było zauważyć brak Marina Sego. Christian Spanne, który cały ligowy pojedynek z Azotami Puławy obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych, tym razem wyszedł na plac gry w podstawowym składzie i zdobył aż jedenaście bramek. Wyraźnie dał znać, że trener Lars Walther może w każdej chwili liczyć na jego dobrą i skuteczną grę.

Sungul Śnieżyńsk – Orlen Wisła Płock 24:29 (12:16)
Orlen Wisła: Wichary – Ilyes 1, Eklemović 1, Spanne 11, Kubisztal 2, Zołoteńko 1, Toromanović 3, Syprzak 2, Paczkowski 3, Nenadić 1, Nikcević 4.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz