sobota, 8 grudnia 2012

Nadchodzi czas rewanżów

Piłkarze ręczni Orlen Wisły przeszli jak burza pierwszą rundę sezonu 2012/2013. W rozgrywkach PGNiG wygrali wszystkie jedenaście spotkań. Już w niedzielę 9 grudnia nafciarze rozpoczną rundę rewanżową. Przed świętami Bożego Narodzenia i przerwą na potrzeby reprezentacji podopiecznych trenera Larsa Walthera czekają jeszcze dwa mecze ligowe. Pierwszym rywalem płockiego zespołu będzie MMTS Kwidzyn. W meczu obu ekip, który zainaugurował obecne rozgrywki ligowe, nafciarze rozbili w Orlen Arenie ekipę z Kwidzyna 38:22.

Płocczanie z MMTS-em rozegrali awansem, ponieważ w terminie zaplanowanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce uczestniczyli w turnieju o dziką kartę Velux Ligi Mistrzów. Spotkania z czwartą ekipą poprzedniego sezonu nie dało się jednak określić jako solidnego przetarcia przed walką o awans do LM. Płocczanie zdecydowanie zdominowali przebieg wydarzeń na placu gry, mając zdecydowaną przewagę od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Już w pierwszej połowie gospodarze zdobyli 23 bramki, tracąc przy tym zaledwie 11. W drugiej części spotkania nafciarze w defensywie zagrali równie skutecznie, chociaż w ataku nie byli już tak perfekcyjni jak do przerwy. Bez najmniejszych problemów wygrali jednak 38:22. Najlepszym strzelcem w ekipie gospodarzy był Petar Nenadić, który siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Po pięć razy do siatki rywala trafili Ivan Nikcević i Muhamed Toromanović.

Mecz Orlen Wisła – MMTS zapisał się w historii polskiej piłki ręcznej z powodu ustawienia pierwszej siódemki. W wyjściowym składzie nafciarzy pojawili się: Marin Sego, Nikola Eklemović, Bostjan Kavas, Valentin Ghionea, Muhamed Tpromanović, Petar Nenadić i Ivan Nikcević. W pierwszej siódemce zabrakło miejsca dla chociażby jednego Polaka.

Faworytem niedzielnego meczu w Kwidzynie, który rozpocznie się o 17.00 jest Orlen Wisła, która w pierwszej rundzie wygrała wszystkie jedenajeście pojedynków, dzięki czemu z kompletem punktów jest samodzielnym liderem. MMTS wygrywał sześciokrotnie, zaliczył też jeden remis i cztery porażki. Z dorobkiem 13 punktów jest na piątym miejscu.