wtorek, 6 listopada 2012

Trzy bramki Lidera w drugiej połowieOd zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze ręczni SKF Wisła z rocznika 1996 w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Juniorów. Tym razem młodzi płocczanie rozbili w Radomiu ekipę tamtejszego Lidera 42:15. Najwięcej bramek dla zwycięskiego zespołu zdobył tym razem Oskar Gawski, który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W ośmiu kolejkach spotkań ekipa prowadzona przez trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego zanotowała osiem zwycięstw. Młodzi nafciarze pewnym krokiem zmierzają do wygrania rozgrywek MLJ.
Gospodarze nie zamierzali poddawać się bez walki. Dzięki temu w pierwszym kwadransie mecz był wyjątkowo wyrównany. Kiedy jednak trzy kolejne bramki zdobyli Maciej Kajak, Oskar Gawski i Wiktor Bronowski, gospodarze wyraźnie stanęli. Chociaż przewaga płocczan nie była jeszcze zbyt wielka, gracze Lidera jakby stracili wiarę, że mogą jeszcze odmienić losy meczu. Nafciarze tymczasem jakby na to czekali. Wygrywając końcówkę pierwszej połowy 11:6, zapewnili sobie wyraźne, ośmiobramkowe prowadzenie.

To, co wydarzyło się w drugiej części gry, przejdzie do historii mazowieckiej piłki ręcznej. Płocczanie zagrali niezwykle twardo i ostro (ale to nie znaczy, że brutalnie) w defensywie, pozwalając ekipie gospodarzy na zdobycie zaledwie trzech bramek!!! Sami zaś w tym czasie zdobyli 22 gole, nie pozostawiając tym samym Liderowi nawet cienia wątpliwości, komu należy się zwycięstwo.

Marcin Ruciński po raz kolejny udowodnił, że jest klasowym bramkarzem, chociaż tym razem miał skuteczność na poziomie „tylko” 48 procent. Na efektowne zwycięstwo w Radomiu solidnie zapracowali również Oskar Gawski, który zdobył dziewięć bramek i Jakub Moryń, który trafiał siedmiokrotnie. Warto jednak zauważyć, że płoccy szkoleniowcy skorzystali z jedenastu zawodników grających w polu i każdy z nich co najmniej raz wpisał się na listę strzelców.

Lider Radom – SKF Wisła I Płock 15:42 (12:20)
Wisła: Ruciński - Olejniczak 2, Lisowski 1, Kajak 2, Skibiński 3, Kajak 4, Sowul 3, Moryń 7, Bronowski 6, Gawski 9, Karolak 1, Wilamowski 4.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz