piątek, 2 listopada 2012

Płocczanie rozchwytywaniMiędzynarodowi sędziowie piłki ręcznej z Płocka nie mogą narzekać na brak zajęcia. Już w niedzielę 4 listopada Bogdan Lemanowicz i jego warszawski partner Marek Baranowski poprowadzą mecz eliminacji Mistrzostw Europy, które w 2014 odbywać się będą w Danii. Tymczasem Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota w niedzielę 11 listopada będą rozjemcami w spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów kobiet.
Bogdan Lemanowicz i Marek Baranowski wybierają się do Kowna, gdzie w niedzielę 4 listopada o 16.15 reprezentacja Litwy zmierzy się z Norwegią. Oba zespoły w eliminacjach Mistrzostw Europy 2014 występują w grupie 3. Norwegowie zaczęli od rozbicia Turcji 41:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy okazał się Kristian Bjoernsen, który dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Litwini w swoim pierwszym meczu eliminacji Euro 2014 grali w Rouen z Francją. Trójkolorowi byli zdecydowanymi faworytami tego meczu i nie zawiedli 5,4 tysiąca kibiców, pewnie wygrywając 27:18. Najskuteczniejszymi zawodnikami gości byli Aidenas Malaskinas oraz Augustas Strazdas, którzy strzelili po trzy bramki.

Jeżeli w niedzielę w Kownie gospodarzom nie uda się wygrać z Norwegią, już na samym starcie eliminacji Mistrzostw Europy 2014 roku swoje szanse na udział w tej imprezie zredukują praktycznie do zera.

Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota zostali wyznaczeni do poprowadzenia pojedynku trzeciej rundy kobiecego Pucharu Zdobywców Pucharów między słowackim zespołem Iuventa Michalovce a rosyjskim Rostov-Don. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 11 listopada na Słowacji.

Iuventa Michalovce w drugiej rundzie obecnej edycji PZP spotkała się z czeskim zespołem Britterm Veseli nad Moravou. Słowaczki wygrały u siebie 30:22, a na wyjeździe uległy tylko 23:24, zapewniając sobie awans dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Rosyjski Rostow Don swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Zdobywców Pucharów rozpoczyna dopiero w trzeciej rundzie, od pojedynku ze Słowaczkami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz