poniedziałek, 26 listopada 2012

Łomża wygrywa w Wyszogrodzie półfinał Pucharu Polski


Jedyną niespodzianką turnieju półfinałowego Pucharu Polski, jaki odbył się w minioną niedzielę w Wyszogrodzie, była absencja obecnie czwartego zespołu ekstraklasy - LUKS Warmii Lidzbark Warmiński. W turnieju, w takiej sytuacji rozegranym systemem "każdy z każdym", triumfowała druga z ekstraklasowych ekip - KU AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża (na zdjęciu). I to już nie było niespodzianką, podobnie jak fakt, że w pokonanym polu pozostały drużyny KTS Optima Lublin z pierwszej ligi (drugie miejsce) i MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock z drugiej (trzecie miejsce).
RELACJA FILMOWA ITVL 
Jak można było się spodziewać ekipa gospodarza turnieju, Nadwiślanina BS Mazowsze, w Wyszogrodzie wystąpiła głównie po to by pobrać nauki od zespołów z wyższych klas rozgrywkowych i zobaczyć ile jeszcze ją od nich dzieli. Płocczanki zebrały zatem dość srogie baty - ugrały zaledwie trzy sety, wszystkie w pojedynkach z udziałem Aleksandry Lau (16 l.), która pokazała, że wybija się nieco ponad swoje koleżanki. W pierwszym meczu, z późniejszymi triumfatorkami z Łomży, Ola urwała trzeciego seta Weronice Łubie. Co ciekawe w końcówce czwartej partii tego pojedynku zapachniało nawet sensacją, kiedy łomżynianka rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść dopiero w grze na przewagi. 

Podobnie sensacja wisiała w powietrzu, gdy Ola stanęła naprzeciwko Kingi Jabłońskiej z Optimy Lublin, obecnie ósmej zawodniczki w rankingu indywidualnym grupy południowej I ligi. Niespodziewanie w obu pierwszych setach to płocczanka nadawała ton grze obejmując prowadzenie, ale w końcówkach decydowało znacznie większe doświadczenie rywalki. A już naprawdę ciepło zrobiło się gdy płocki debel Aleksandra Lau / Katarzyna Bagrowska doprowadził do remisu 2:2 w pojedynku z najlepszą obecnie parą południowej grupy pierwszej ligi - Renata Gumula / Kinga Jabłońska. Przez cztery sety mecz był nadspodziewanie wyrównany i zacięty, ale w piątym z płocczanek, zbytnio uradowanych doprowadzeniem do remisu, uleciała jakby para i lublinianki pewnie przeważyły szalę pojedynku na swoja korzyść.

Po wygranych z Nadwiślaninem po 4:0 ekipy z Łomży i Lublina stanęły do bezpośredniej rywalizacji, która zadecydowała o zwycięstwie w turnieju półfinałowym Pucharu Polski i awansie do grona czterech zespołów, które walczyć będą w wielkim finale tych rozgrywek o główne trofeum - Puchar Polski. Z wysokiego "c" zaczęły to spotkanie Chinki występujące w składzie zespołu z Łomży - bardzo spolszczona już Ren Bingran oraz stosunkowo niedawno przybyła do Polski Dang Rui Fang. Choć obie straciły po secie to jednak nie pozostawiły wątpliwości co do swojej wyższości nad rywalkami.

Pierwszy punkt meczowy dla Optimy zdobyła dopiero juniorka Sylwia Pawlak pokonując w emocjonującym pojedynku Weronikę Łubę 3:2. Następnie w pojedynku deblowym chińska para z Łomży okazała się lepsza tylko o jeden set w konfrontacji z deblem Gumula/Jabłońska. Drugi punkt dla Lublina zdobyła Renata Gumula (obecnie pierwsza w rankingu indywidualnym południowej grupy I ligi kobiet) pokonując 3:0 Bingran i zrobiło się bardzo ciekawie. I tak było już do końca meczu pomiędzy Lublinem a Łomżą. 

W kolejnej potyczce pomiędzy Łubą a Jabłońską nie zabrakło emocji i bardzo efektownych zagrań, szczególnie w wykonaniu grającej na tzw. wysokim ryzyku lublinianki. Piękno gry nie zawsze jednak przekłada się na wynik i górą ostatecznie była łomżynianka, która wygrała 3:1, ale w dwóch setach jedynie minimalną różnicą dwóch piłek. Zwycięstwo w meczu z lubliniankami 4:2 dało ekipie KU AZS PWSIiP Wałkuscy wygraną w turnieju i awans do centralnego finału rozgrywek Drużynowego Pucharu Polski kobiet, w którym wystąpią zaledwie cztery drużyny wyłonione w eliminacjach, które miały miejsce w całej Polsce.

Trzecie miejsce Nadwiślanina BS Mazowsze, choć osiągnięte bez konieczności odniesienia zwycięstwa, jest jak dotąd największym sukcesem klubu w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Polski Kobiet. 

Wyszogród, 25 listopada 2012 r. Drużynowy Puchar Polski Kobiet - Turniej Półfinałowy

MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze  Płock – KU AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża 0:4
Sylwia Szelkowska – Dang Rui Fang 0:3 (-5, -3, -3); Katarzyna Bagrowska – Ren Bingran 0:3 (-7, -6, -4); Aleksandra Lau – Weronika Łuba 1:3 (-7, -4, 6, -11); Bagrowska/Lau – Rui Fang/Bingran 0:3 (-3, -7, -6)

KTS Optima Lublin – MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 4:0
Renata Gumula – Katarzyna Bagrowska 3:0 (5, 2, 1); Sylwia Pawlak – Anna Nowakowska 3:0 (4, 3, 3); Kinga Jabłońska – Aleksandra Lau 3:0 (9, 10, 6); Gumula/Jabłońska – Bagrowska/Lau 3:2 (6, -9, 10, -9, 4).

KU AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża – KTS Optima Lublin 4:2
Ren Bingran – Kinga Jabłońska 3:1 (6, 7, -4, 6); Dang Rui Fang – Renata Gumula 3:1 (8, -5, 3, 9); Weronika Łuba – Sylwia Pawlak 2:3 (4, -7, -5, 4, -5); Bingran/Rui Fang – Jabłońska/Gumula 3:2 (4, -5, 6, -10, 5); Bingran – Gumula 0:3 (-9, -8, -6); Łuba – Jabłońska 3:1 (7, -9, 13, 9).
Kolejność końcowa: 1. KU AZS PWSIiP Wałkuscy (awans), 2. Optima, 3. Nadwiślanin BS Mazowsze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz