czwartek, 1 listopada 2012

Niesamowity mecz bramkarzaChociaż to „tylko” rozgrywki młodzieżowe, wyczyn Marcina Rucińskiego musi budzić szacunek. W meczu mazowieckiej ligi juniorów z KPR Legionowo bramkarz Wisły Płock (rocznik 1996) Marcin Ruciński zanotował aż 66 udanych interwencji przy 79 rzutach oddanych przez rywali. Oznacza to niesamowitą skuteczność na poziomie 83 procent. Podopieczni trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego rozbili w Blaszak Arenie swoich przeciwników z Legionowa 54:13. Okazało się więc, że przedmeczowe obawy związane z nieznajomością rywala były absolutnie bezpodstawne.
Płoccy szkoleniowcy zdecydowali, że w wyjściowym składzie tym razem pojawią się Marcin Ruciński, Michał Ignasiak, Jakub Moryń, Leon Sowul, Maciej Skibiński, Michał Wilamowski i Michał Gozdan. Poza nimi na placu gry pojawił się jeszcze tylko Filip Orłowski, który zastąpił na skrzydle Michała Ignasiaka.

Zanim goście zorientowali się, jak wygląda sytuacja na boisku, młodzi nafciarze prowadzili już 8:0. Zawodnicy z Legionowa pierwszy raz pokonali Marcina Rucińskiego dopiero w dziewiątej minucie. Doskonale zorganizowana defensywa płocczan i fantastycznie spisujący się bramkarz oraz skuteczne kontrataki okazały się idealną bronią na nieznanego wcześniej rywala. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili różnicą 22 bramek.

Po przerwie ekipa prowadzona przez trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego nie zamierzała zwalniać tempa nawet na chwilę. Grający w polu zawodnicy wyraźnie pozazdrościli niesamowitej skuteczności swojemu bramkarzowi i sami również byli niemal bezbłędni. Czterech zawodników zakończyło mecz ze skutecznością rzutową przekraczającą 80 procent. Końcowy wynik nie pozostawił jakichkolwiek złudzeń, który z zespołów pretenduje w tym sezonie do wygrania MLJ.

SKF Wisła I Płock – KPR Legionowo 54:13 (27:5)
Wisła: Ruciński – Ignasiak 7, Skibiński 13, Gozdan 7, Orłowski 6, Sowul 3, Moryń 9, Wilamowski 9.

2 komentarze: