piątek, 9 listopada 2012

Koszykarki na remis

Joanna Domańska

Jedno zwycięstwo i jedna porażka to bilans otwarcia sezonu koszykarek Mo-Polu w rozgrywkach juniorek starszych. Co ciekawe, płocczanki wygrały mecz wyjazdowy, a przegrały, występując w roli gospodarza. W odróżnieniu od spotkań pierwszoligowych, w rozgrywkach juniorskich Mon-Pol jest oparty wyłącznie na własnych wychowankach. Po dwóch kolejkach ekipa Mon-Polu zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale przed nią arcytrudny wyjazd do lidera rozgrywek.

Pierwszym w tym sezonie rywalem płockich juniorek był KS Piaseczno. Płocczanki rozpoczęły spotkanie od punktów zdobytych przez Karolinę Wilamowską. Okazało się że zdobytego na początku meczu prowadzenia zawodniczki Mon-Polu nie oddały już do końca.

Pierwsza kwarta była niesamowicie wyrównana, a ekipa z Płocka wygrała ją zaledwie jednym punktem. Drugie dziesięć minut ponownie padło łupem podopiecznych trenera Ireneusza Jasińskiego, które tym razem wygrały dwoma oczkami. Warto przy tym podkreślić, że w tej części oba zespoły zaprezentowały się na tyle nieskutecznie, że nie zdołały przekroczyć bariery dziesięciu punktów.

Drugą połowę płocczanki zaakcentowały bardzo mocnym uderzeniem, wygrywając trzecią kwartę 16:6. Zdobyta w ten sposób przewaga pozwoliła im w ostatnich dziesięciu minutach spokojnie kontrolować przebieg gry i dowieźć do końca w pełni zasłużone zwycięstwo. Najskuteczniejszą z zawodniczek Mon-Polu była Joanna Domańska, która zdobyła 14 punktów.

Płocczanki, chociaż tym razem występowały we własnej hali, mecz z Polonią Warszawa rozpoczęły dość kiepsko. Ekipa ze stolicy wykorzystała to, wygrywając pierwsze dziesięć minut różnicą dwóch punktów. W kolejnej kwarcie warszawianki powiększyły swoją przewagę, a Mon-Pol nie potrafił wykorzystać kilku kontrataków. Niestety, niemal tak samo wyglądała trzecia odsłona meczu, ponownie wysoko wygrana przez Polonię. Ostry zryw w czwartej kwarcie dał płocczankom wygraną różnicą dwunastu oczek, ale nie wystarczyło to, aby przechylić losy meczu na swoją korzyść Tym razem najlepszym strzelcem Mon-Polu była Joanna Piechocka, która zdobyła 16 oczek.

Po dwóch kolejkach płocczanki są w tabeli na trzecim miejscu. W poniedziałek 12 listopada czeka je niezwykle ciężki wyjazdowy pojedynek z prowadzącą w tabli ekipą UKS Gimbasket Białystok.

KS Piaseczno – Mon-Pol Płock 42:56 (16:17, 7:9, 6:16, 13:14)
Piaseczno: Mołłow 14, Dobrowolska 7, Perucka 6, Gawkowska 4, Wolska 2, Gizińska 5, Karasewicz 2, Laskowska 2, Brzozowska 0, Olszewska 0.
Mon-Pol: Domańska 14, Trzeciak 11, Wilamowska 6, Trzewikowska 3, Piechocka 0, Gruchot 11, Iwan 6, Górecka 5.

Mon-Pol Płock – SKK Polonia Warszawa 60:63 (12:14, 12:18, 13:20, 23:11)
Mon-Pol: Piechocka 16, Domańska 15, Trzeciak 11, Trzewikowska 8, Wilamowska 6, Gruchot 4, Górecka 0, Iwan 0
Polonia: Zduniak 12, Koralak 8, Zając 5, Janczura 4, Teperowska 3, Stankiewicz 12, Singel 9, Dąbrowska 7, Rybkowska 3, Machowicz 0.