piątek, 12 października 2012

Ciężka przeprawaPo dwóch kolejkach nowego sezonu pierwszej ligi piłki ręcznej na czele tabeli dość niespodziewanie znalazła się ekipa AZS PWSZ Jutrzenka Płock. W sobotę płocczanki będą miały okazję do powiększenia swojego dorobku punktowego. Podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego czeka jednak niezwykle poważne zadanie. Płocka ekipa w trzeciej kolejce zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. 

Sztab szkoleniowy Jutrzenki w czasie dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach nie narzekał na brak zajęć. Treningi podczas przerwy były bardzo intensywne. Niestety, nie wszystkie chętne mogły brać udział w zajęciach.

W pierwszym tygodniu zajęć nie brała udziału Martyna Borysławska. Młoda, uzdolniona lewa rozgrywająca Jutrzenki brała udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorek. Płocczanka zagrała w dwóch meczach z Węgrami i zdobyła w każdym z nich po jednej bramce.

Prawdopodobnie trenerzy Jarosław Stawicki i Marek Przybyszewski nie będą mogli skorzystać z narzekających na problemy ze zdrowiem Edyty Charzyńskiej i Pauliny Jankowskiej.

W sezonie 2011/2012 Jutrzenka ograła Kościerzynę w Blaszak-Arenie 25:19, ale na wyjeździe przegrała z nią 25:27. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu płocczanki zagrały z Kościerzyną w turnieju o puchar prezydenta Płocka. Lepsze okazały się przyjezdne, wygrywając 22:18. Mecz w Kościerzynie odbędzie się w sobotę o 17.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz