czwartek, 27 września 2012

Wioślarskie emocjeAż 260 zawodniczek i zawodników wystartowało w Płocku w zawodach, które zostały rozegrane w trakcie „Wioślarskiego Weekendu”. Na imprezę złożyły się: Memoriał Juliusza Kawieckiego, Mistrzostwa Polski w sprintach wioślarskich oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza. Najwięcej emocji przyniosły mistrzowskie zmagania, w których na starcie zameldowali się również uczestnicy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. – Silny wiatr mocno utrudniał rywalizację. Szczególnie tym najmłodszym z Uczniowskich Klubów Sportowych. Na szczęście udało się doprowadzić regaty do końca. Na torze emocji nie brakowało. Przyszło trochę kibiców. Myślę, że impreza była udana – powiedział po zakończeniu wioślarskiego weekendu prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego Jacek Karolak.

Najbardziej ekscytujący dla kibiców okazał się wyścig ósemek. Załogi LOTTO Bydgostii WSG  i Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego w połowie dystansu zjechały się wiosłami. Sędzia nakazał więc powtórzenie biegu. Skorzystała na tym osada AZS UMK Toruń, która jako pierwsza zameldowała się na mecie, zdobywając w ten sposób mistrzostwo Polski, a jednocześnie triumfując w memoriale Juliusza Kawieckiego. Druga lokata przypadła Bydgostii, a trzecia WTW.

W skiffie najlepszy okazał się Michał Słoma. Olimpijczyk z Londynu wyprzedził Łukasza Zuba oraz reprezentanta Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego Rafała Zajkowskiego. Rywalizację kobiecych jedynek wygrała Weronika Deresz z WTW Warszawa, wyprzedzając swoją klubową koleżankę Agnieszkę Renc oraz Magdalenę Kemnitz.

Rywalizację Uczniowskich Klubów Sportowych zdominował Brdów wyprzedzając w klasyfikacji drużynowej Płock i Milenium Wrocław. W roku 2013 Memoriał Juliusza Kawieckiego będzie obchodził jubileusz – zostanie rozegrany już po raz trzydziesty. A MP w sprincie odbędą się po raz piąty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz