środa, 1 sierpnia 2012

Marek Szkopek mistrzem Polski!

Fot. Team Recykl
Motocyklista z Dobrzykowa pod Płockiem, Marek Szkopek (na zdjęciu), dzięki dwóm zwycięstwom w rozegranej w Poznaniu IV rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasie Supersport zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Młodszy brat Pawła, który ściga się z kolei w serii mistrzostw świata w tej samej klasie, ma też tytuł drużynowego mistrza Polski - dzięki 80 punktom zdobytym na torze Poznań, jego zespołowi Team Recykl nikt nie jest już w stanie odebrać tytułu. 


Wyścigi rozegrane na torze Poznań zaliczane były też do klasyfikacji Alpe Adria. Tutaj również prowadzi Marek Szkopek i na trzy wyścigi przed końcem rywalizacji ma 37 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Czechem Igorem Kalabem.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że po trzynastu sezonach na torze wreszcie zdobyłem upragniony tytuł mistrza Polski - powiedział na mecie drugiego wyścigu Marek Szkopek. - Wiele razy było bardzo blisko, ale zawsze brakowało trochę szczęścia. Dziękuję Pirelli, mojemu mechanikowi i Team Recykl, ponieważ dzięki ich zaangażowaniu miałem do dyspozycji sprzęt na najwyższym poziomie. Teraz chcemy skoncentrować się na Alpe Adria i zdobyć kolejny tytuł w tym roku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz