środa, 11 lipca 2012

Remis z Pelikanem

Im dalej w las tym trudniej. Wisła Płock w drugim meczu kontrolnym tylko zremisowała z Pelikanem Łowicz 1:1 (0:0). Łowiczanie nieprzerwanie od 2008 roku grają we wschodniej grupie drugiej ligi. Jeśli nic szczególnego się nie wydarzy, w tej samej grupie w sezonie 2012/2013 występować będą także nafciarze. Była więc szansa porównać siły. O ile Pelikan, w Gostyninie, gdzie odbył się sparing, testował aż czterech piłkarzy, o tyle trener Marcin Kaczmarek raczej zgrywał już swój zespół, jeśli nie liczyć testowania tajemniczego młodego bramkarza, który pojawił się w płockiej bramce na początku drugiej połowy.

Przy stosunkowo dużym urodzaju zawodników do gry z przodu, płocki sztab trenerski zdaje się pracować obecnie nad zabezpieczeniem tyłów. W meczu z Pelikanem zagrali zarówno 26-letni Serb Marko Radić, który występował w Wiśle w ubiegłym sezonie, jak i 31-letni wychowanek Pogoni Szczecin Arkadiusz Mysona. Wydaje się zatem, że Kaczmarek chce się zdać w obronie na doświadczonych zawodnikach, jeśli do tego dodać Łukasza Nadolskiego, który już wiadomo, że zostaje w klubie.

Tymczasem już tylko podpisy na umowie transferowej między klubami dzielą Krzysztofa Kamińskiego od przejścia do zespołu wicemistrzów Polski - Ruchu Chorzów, który będzie występował w eliminacjach do Ligi Europy. Z tego też zapewne powodu pojawił się w Płocku młody bramkarz, który wystąpił w meczu z Pelikanem, jednak zarząd klubu postanowił nie ujawniać jego personaliów.

Początek spotkania należał do płocczan, jednak swoich kilku okazji nie wykorzystał Aves Mosart. Również Tomasz Grudzień nie miał swojego dnia i potrafił trafić piłką do siatki. Aż do 63 min., kiedy wreszcie znalazł się sam na sam z bramkarzem i sytuację wykorzystał. Niestety za kilka minut fatalny błąd w obronie popełnił Damian Jaroń i goście wyrównali.

Następny mecz kontrolny czeka nafciarzy już w sobotę. Zagrają na wyjeździe z Łódzkim KS.

Wisła Płock - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)
Bramki: 63. Grudzień dla Wisły i 65. Kopeć dla Pelikana
Wisła: Kiełpin (46. zawodnik testowany, 70. Kwiatkowski) - Nadolski (46. Bojaruniec), Zembrowski (70. Nadolski), Radić (80. Bieńkowski), Mysona (46. Jaroń) - Hiszpański (46. Grudzień), Góralski (70. Sielewski), Sielewski (46. Adamczyk), Sekulski (46. Mitura), Mosart (70. Sekulski, 80. P. Kamiński) - Twardowski (80. Kołodziejski)
 Pelikan (I połowa): Sak - Łakomy, Dremluk, Brodecki, Ceglarz - Wójcik, Zwoliński, Kasztelan, Adamczyk - Solecki, Jackiewicz.