środa, 25 lipca 2012

Nafciarze trenują w Spale


Ivan Nikcevic. Fot. SPR Wisła
Szesnastu zawodników ma do dyspozycji trener Lars Walther podczas zgrupowania w Spale. W tamtejszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich nad formą na sezon 2012/2013 pracują niemal wszyscy zawodnicy Orlen Wisły Płock. Brakuje tylko Ivana Nikcevicia, który wraz z reprezentacją Serbii przygotowuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012. Trener serbskiej reprezentacji Veselin Vuković powołał na olimpijski turniej 15 zawodników. W tej grupie zabrakło miejsca dla drugiego z „płockich” Serbów – Petara Nedadicia, który wcześniej znalazł się w szerokiej kadrze swojego kraju. 
Poza Ivanem Nikceviciem i Petarem Nedadiciem szanse na udział w IO Londyn 2012 mieli jeszcze dwaj zawodnicy płockiego klubu. Bramkarz Marin Sego. Większośc bałkańskich fachowców uważa, że 26-latek, który niedawno podpisał kontrakt z Orlen Wisłą, powinien stać się następcą Venio Loserta. Trener chorwackiej kadry Slavko Goluza uznał jednak, że na Igrzyska pojadą inni golkiperzy.

Już w maju nadzieję na wyjazd do Londynu stracił Nikola Eklemović. Wprawdzie już wcześniej zrezygnował z występów w reprezentacji Węgier, jednak sygnalizował trenerowi węgierskiej reprezentacji, że gotów byłby zagrać na Igrzyskach Olimpijskich. Nikola znalazł się w gronie 20 potencjalnych olimpijczyków, jednak ostatecznie trener Lajos Mocsai zdecydował, że za kreowanie poczynań ofensywnych reprezentacji Węgier odpowiadać mają Reinaldo Perez i Nándor Fazekas.


Brak olimpijskich powołań dla Petara Nedadicia, Marina Sego i Nikoli Eklemovicia nie jest na pewno powodem do zmartwień dla trenera Larsa Walthera. Duński szkoleniowiec nafciarzy ma dzięki temu do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, na których liczy w sezonie 2012/2013. To o tyle istotne, że pierwszy szczyt formy zawodnicy Orlen Wisły będą musieli przygotować już na początek września, kiedy rozegrany zostanie turniej o dziką kartę Velux Ligi Mistrzów.

Pierwszym etapem przygotowań nafciarzy do sezonu 2012/2013 jest zgrupowanie w Spale. Wśród zawodników, którzy wyjechali do znanego nie tylko w Polsce Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, znaleźli się również Petar Nedacić, który zdążył wrócić z przedolimpijskiego zgrupowania reprezentacji Serbii oraz Paweł Paczkowski, który dostał kilka wolnych dni po powrocie z Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz