wtorek, 24 lipca 2012

Na turniej Orlika można się jeszcze zapisać

Trwają zapisy do ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - informuje jeden z dwóch animatorów sportu działających na płockich orlikach - Kamil Wojkowski. Jest to już trzecia edycja zawodów w piłce nożnej dla dzieci w wieku od 10 do 13 roku życia. W turnieju mogą wziąć udział reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. dzikie drużyny. Mecze rozgrywane będą systemem 5 + 1 (pięciu zawodników na boisku plus bramkarz), a zespoły mogą liczyć maksymalnie 10 osób.Eliminacje lokalne, w tym płockie, będą rozgrywane we wrześniu. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (roczniki 2001 i 2002) oraz 12-13 lat (roczniki 1999 i 2000) osobno dla dziewczynek i chłopców.

- Każda drużyna otrzyma pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy eliminacji lokalnych będą mieli okazje rywalizować  na szczeblu wojewódzkim, a później w finale ogólnopolskim w Warszawie – na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez sponsorów - torby sportowe, aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp3 - zapewnia Kamil Wojkowski. 

W Płocku mają być rozegrane dwa turnieje eliminacyjne na orlikach przy ulicy 4. Pułku Strzelców Konnych (na popularnym "Jordanku") oraz ul. Piaska na Międzytorzu. Aby zgłosić się do turnieju należy wypełnić formularz dostępny na stronie turnieju – www.turniejorlika.pl  - pamiętając że każda drużyna musi mieć swojego pełnoletniego opiekuna, a na czas rozgrywek każdy zawodnik powinien mieć ze sobą legitymację szkolną potwierdzającą jego tożsamość. 

Szczegółów dotyczących turnieju należy szukać na stronie internetowej oraz u pracowników orlików. Na chętne drużyny płoccy animatorzy sportu czekają do 5. sierpnia. Dana drużyna może zgłosić się tylko do jednych zawodów, a regulamin turnieju dostępny jest na stronie internetowej www.turniejorlika.pl. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz