wtorek, 17 lipca 2012

Na początek trener Bojić

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock na dobre powrócili już z urlopów. Pierwszy trening w Orlen Arenie był otwarty dla publiczności. I ta zjawiła się nadspodziewanie licznie. Nie zabrakło też prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, który po treningu odwiedził piłkarzy w szatni. Tymczasem w zajęciach nie wzięli udziału dwaj z czterech nowych graczy - Petar Nanadić i Ivan Nikcević usprawiedliwiając się ważnymi sprawami, jakie pozostały im do załatwienia przed przeprowadzką do Płocka. Trener dał także wolne Pawłowi Paczkowskiemu, który dopiero co wrócił z młodzieżowych mistrzostw Europy. 


Na razie to jednak Ante Bojić, specjalista od treningu siłowego, prowadzi zajęcia z przygotowującymi się do sezonu zawodnikami. Po kilku dobrych okrążeniach wokół Areny piłkarze zostali nagrodzeni brawami od publiczności.

- To mój pierwszy trening i jestem bardzo zadowolony z wyśmienitej atmosfery, jaka panowała - mówił o swoich odczuciach nowy skrzydłowy Orlen Wisły Valentin Ghionea. - W Rumunii czasem na meczu bywało tylu kibiców, co dziś przyszło na trening. Jestem przygotowany do walki o cele, jakie stoją przed zespołem - jeden z dwóch tytułów i dojście najdalej jak to możliwe w Lidze Mistrzów - zadeklarował Rumun.

Po zajęciach polegających na rozciąganiu, szczypiorniści rozegrali gierkę w piłkę... nożną. Wyśmienitym snajperem okazał się Michał Kubisztal. Gola zdobył także nowy bramkarz Wisły Marin Sego. Po zabawie z piłką przyszedł czas na dalsze bieganie, rozciąganie i ćwiczenia z rurami pcv. Największa mokra plama została na parkiecie w miejscu, gdzie ostatnie ćwiczenia wykonywał Muhamed Toromanović. I on też dostał największe brawa od trenera po skończonym treningu.

W zajęciach, poza wspomnianymi, wzięli udział: Zbigniew Kwiatkowski, Adam Twardo, Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Bostjan Kavas, Christian Spanne, Michał Zołoteńko, Piotr Chrapkowski, Nicola Eklemović oraz Adam Wiśniewski.

Jak nieoficjalnie dowiedział się "Sportowiec Płocki", Michał Obiała, który pierwotnie miał terminować przy pierwszym zespole Orlen Wisły, wybrał grę w Nielbie Wągrowiec. Miejsce młodzieżowca ma zająć utalentowany młody bramkarz Cezary Marciniak. 

Płocczanie w Orlen Arenie będą trenować zaledwie tydzień, do 22 lipca. W tym czasie przejdą też pierwszą serię badań lekarskich. 23-go zabiorą się na obóz do Spały, gdzie spędzą kolejne pięć dni. Cztery dni po powrocie do Płocka, 1 sierpnia, zaplanowany jest pierwszy sparing z MKS Piotrków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz