wtorek, 5 czerwca 2012

Drugi raz przyzwoity

Tenisistka stołowa Nadwiślanina Płock, Katarzyna Bagrowska (14 l.) po raz drugi reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w Cetniewie turnieju ze światowego cyklu PRO TOUR. Płocczanka zaprezentowała się przyzwoicie, nie odstając od rówieśniczek, regularnie powoływanych do kadry narodowej w mijającym sezonie. W grze pojedynczej wywalczyła awans do turnieju głównego, co nie udało jej się przed rokiem. Niestety w 1/32 przegrała 2:3 z rok starszą Austriaczką Lisą Storer. Turniej stał pod znakiem sukcesów polskich juniorów i kadetów.
Płocczanka dostała się na turniej w Cetniewie korzystając z powołania trenera kadry narodowej na dodatkowe miejsca z puli ITTF (Miedzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego), choć przed mistrzostwami na listach światowych była czwartą z ośmiu notowanych w rankingu U15 Polek. Dzięki temu płocczankę losowano z numerem 29. na 74 zawodniczki. Niestety Bagrowska nie znalazła w tym roku na tyle uznania trenera kadry, by powołał ją do jednego z czterech teamów wystawionych przez Polskę w turnieju drużynowym i zagrała tylko w turnieju indywidualnym i gry podwójnej.

W grupie eliminacyjnej do turnieju głównego płocczanka najpierw uległa 0:3 numerowi jeden reprezentacji Węgier Lejli Imre, by w grze o awans pokonać również starszą o rok Słowaczkę Denisę Jantosovą. Słowaczka, piąta zawodniczka w swoim kraju w kadetkach, długo nie dawała za wygraną w ostatnim secie, który zakończył się zwycięstwem płocczanki, ale dopiero na przewagi - 17:15. Drugie miejsce w grupie dało Bagrowskiej awans do turnieju głównego. 

W 1/32 turnieju płocczance przyszło się zmierzyć z Lisą Storer, trzecią kadetką Austrii. Rok temu Bagrowska pokonała w Cetniewie Storer w turnieju pocieszenia. Tym razem zawodniczka Nadwiślanina niespodziewanie łatwo oddała dwa pierwsze sety i potem musiała gonić rywalkę. Nie obyło się bez gry na przewagi i po ciężkiej walce Bagrowska wyrównała stan meczu na 2:2. Niestety na początku piątego decydującego seta rywalka szybko odjechała płocczance i pewnie rozstrzygnęła partię oraz mecz na swoją korzyść. Storer odpadła w następnej rundzie przegrywając z późniejszą zwyciężczynią turnieju Rosjanką Darią Chernovą. Według nieoficjalnej kolejności turnieju (oficjalnej nie ma) płocczanka zajęła w nim miejsce w przedziale 33-48., wraz z pięcioma innymi kadrowiczkami, które na polskiej liście rankingowej są wyżej od niej notowane. W 1/16 turnieju odpadły Klaudia Nawrocka (nr 3 w Polsce) i Marta Chrabąszcz (nr 2). Krajowa jedynka - Natalia Bajor rozegrała tylko jeden mecz więcej przegrywając w 1/8.

W turnieju gry podwójnej Bagrowska w parze ze swoją partnerką z brązowego debla ubiegłorocznych mistrzostw Polski młodziczek, Julią Ślązak (MKS Jedynka Łódź), rozegrała tylko jeden mecz. Płocko - łódzka para uległa deblowi ze Szwecji - Erica Fronth/Linn Millbert 1:3. Najdalej z polskich par w turnieju deblowym zaszły Bajor i Chrabąszcz docierając aż do ćwierćfinału.

Tegoroczny turniej w Cetniewie obfitował w sukcesy Polaków, niestety, nie w kategorii kadetek. Złote medale w turnieju drużynowym zdobyli kadeci, brązowe juniorzy i juniorka - Paulina Nowacka, która zagrała w teamie polsko-chorwackim. Złoty medal w deblu juniorów zdobyli Jakub Dyjas i Konrad Kulpa. Brąz w turnieju gry podwójnej przypadł natomiast kadetem ze złotej drużyny - Aleksandrowi Wereckiemu i Patrykowi Zatówce. Z brązowego medalu w debla cieszyły się także juniorki Kinga Jabłońska i Sandra Wabik.


Cetniewo, 30 maja - 3 czerwca 2012 r. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów (2012 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit). Kadetki - gra pojedyncza. Kwalifikacje. Grupa 17.: Lejla Imre (Węgry) - Katarzyna Bagrowska (Polska) 3:0 (11-6, 11-5, 11-9); Bagrowska - Denisa Jantosova (Słowacja) 3:0 (11-7, 11-8, 17-15); Imre - Jantosova 3:1. Kolejność w grupie: 1. Imre - awans, 2. Bagrowska - awans, 3. Jantosova. Turniej główny 1/32: Bagrowska - Lisa Storer (Austria) 2:3 (6-11, 7-11, 13-11, 12-10, 5-11). 
Gra podwójna - 1/16: Erika Fronth/Linn Millbert (Szwecja) - Bagrowska/Julia Ślązak 3:1 (10-12, 12-10, 11-7, 11-6). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz