sobota, 5 maja 2012

Stara Wiara z Pucharem Prezydenta

Złożony z byłych zawodników Wisły Płock Zespół Starej Wiary wygrał I Turniej Piłki Ulicznej o Puchar Prezydenta Płocka, który odbył się na specjalnie przygotowanym boisku przed płockim ratuszem. W finale ex-nafciarze dopiero w rzutach karnych pokonali Orłów Górskiego, których honorowym selekcjonerem był Dariusz Górski, syn trenera Tysiąclecia, którego imieniem nazwany jest stadion Wisły Płock. Królem strzelców został zdobywca siedmiu bramek - Tomasz Kłos (na zdjęciu z najlepszym bramkarzem turnieju - Andrzejem Marszalkiem). W turnieju zagrał równie zespół Dziennikarzy, w którym występowali przedstawiciele Radia Eska Płock, Katolickiego Radia Płock, portalu Czas Płocka i Sportowca Płockiego. Gwiazdą tego zespołu był Artur Niedzielski, były skrzydłowy zespołu piłki ręcznej Wisły Płock, który udzielał się w roli komentatora Polsatu Sport. 


Niestety ekipa Dziennikarzy nie wyszła z grupy eliminacyjnej, choć na swoim koncie zanotowała kilka osiągnięć. Piotr Mrówka z "Czasu Płock", strzelec honorowej bramki dla Dziennikarzy w przegranym 1:3 meczu ze Starą Wiarą, zwycięzcami turnieju, był jedynym, który do meczu finałowego pokonał Andrzeja Marszałka w bramce Starej Wiary. W meczu o honor, ostatnim w grupie eliminacyjnej, Dziennikarze zremisowali 1:1 w bardzo twardym meczu z ekipą Księży, w którym bramkę zdobył Artur Niedzielski. O meczu ze Starostwem Powiatowym (1:3, bramka honorowa - Piotr Mrówka), zespół Dziennikarzy chciałby jak najszybciej zapomnieć. Z tej grupy eliminacyjnej do fazy półfinałowej awansowały ekipy Starej Wiary i Księży.

W drugiej grupie eliminacyjnej rządził zespół Orłów Górskiego, w którym zagrali w bramce Zygmunt Kalinowski i w polu Arkadiusz Bąk, Tomasz Kłos, Piotr Czachowski, Jerzy Kraska, Lesław Ćmikiewicz i Ryszard Milewski. Najtrudniejszą przeprawę Orły Górskiego miały w eliminacjach z reprezentacją Kibiców, wygrywając jednak ten pojedynek 3:2. Potem w ostatnim meczu w swojej grupie z zespołem Urzędu Miasta Orły straciły aż dwie bramki, spotkanie jednak wygrały 4:2. Dzięki zwycięstwom 1:0 nad Artystami i 2:0 nad Kibicami, do strefy medalowej awansowali właśnie urzędnicy miejscy, wśród których rej wodzili prezydent miasta Andrzej Nowakowski i zastępca prezydenta Krzysztof Buczkowski. 

W meczach półfinałowych, które stały już na wysokim poziomie Orły Górskiego pokonały 3:1 Księży, a Stara Wiara zwyciężyła 2:0 Urząd Miasta Płocka. W meczu o III miejsce i w finale o zwycięstwach decydowały już rzuty karne, wykonywane w podobny sposób jak w hokeju. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry o zwycięstwie Urzędu Miasta nad zespoły Księży zadecydował skutecznie wykonany rzut karny przez prezydenta Nowakowskiego.

Finał okazał się meczem, w którym emocje były największe. Po dość długim czasie bez bramek, prowadzenie po efektownym strzale Pawła Sobczaka objęła Stara Wiara. Gdy Orły Górskiego zdecydowały się na pokerową zagrywkę - wprowadzenie zawodnika do gry w polu zamiast bramkarza, w chwilowym zamieszaniu Paweł Sobczak zdobył drugą bramkę i wydawało się, że zwycięstwo zostało rozstrzygnięte. W ostatnich sekundach Orłom Górskiego udało się jednak zdobyć dwie bramki. Przy drugiej mocno protestowali ex-nafciarze, twierdząc, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii końcowej. Gol został jednak uznany i doszło do rzutów karnych. Tutaj z kolei przy drugiej skutecznym karnym dla Starej Wiary protestował Zygmunt Kalinowski. Sędziowie pozostali jednak nieczuli na protesty i okazały puchar za zwycięstwo pozostał w Płocku.

Stara Wiara zagrała w składzie: Andrzej Marszałek, Paweł Sobczak, Paweł Miąszkiewicz, Paweł Dylewski, Sławomir Król, Bogdan Jóźwiak, Wojciech Małocha, Adam Majewski, Paweł Kędzierski, Michał Pesta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz