sobota, 26 maja 2012

Śladem starszych koleżanekPiąte miejsce zajęły piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych, które rozgrywane były od poniedziałku do soboty w Obornikach Wielkopolskich. W pierwszym pojedynku fazy finałowej podopieczne trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza pokonały Spartę Oborniki, dzięki czemu zapewniły sobie prawo gry o piątą lokatę. W decydującym meczu płocczanki okazały się lepsze od Ruchu Chorzów, wygrywając 29:25. Tym samym juniorki młodsze poszły śladem swoich starszych koleżanek, które podczas rozgrywanych w Orlen Arenie Mistrzostw Polski Juniorek również uplasowały się na piątej pozycji. 
W fazie grupowej MPJMł zawodniczki z Płocka trafiły na bardzo mocną grupę, w której znalazły się również późniejsze mistrzynie Polski Vistal-Łączpol Gdynia, zdobywczynie brązowego medalu KSS Kielce oraz Zgodę Ruda Śląska. Jutrzenka bezproblemowo poradziła sobie z ekipą z Rudy Śląskiej. Z gdyniankami i kielczankami zawodniczki z Płocka toczyły bardzo wyrównane i emocjonujące spotkania. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia, aby przynajmniej jedno z nich zakończyć zwycięstwem, które dawałoby awans do pierwszej czwórki turnieju.

Po jednej wygranej i dwóch porażkach Jutrzenka zajęła trzecie miejsce w swojej grupie i pozostała jej walka o miejsca 5-8. Zaczęło się od niezwykle ciężkiego meczu z gospodyniami turnieju – Spartą Oborniki Wielkopolskie. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie zdecydowanej przewagi i pierwsza część gry zakończyła się remisem 17:17. W decydujących momentach spotkania nieco więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki prowadzone przez trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza, dzięki czemu zdołały wygrać 30:28.

W meczu o piąte miejsce Jutrzenka zmierzyła się z Ruchem Chorzów. Pierwsza połowa w wykonaniu płocczanek była prawie perfekcyjna. Efekt – prowadzenie 18:10. Niestety, wyraźna ośmiobramkowa różnica bramek podziałała chyba zbyt demobilizująco i płocczanki w drugiej odsłonie zaczęły z biegiem czasu tracić swoją przewagę. Na szczęście zawodniczkom z Chorzowa zabrakło czasu, aby zmienić losy spotkania. Jutrzenka wygrała 29:25, zapewniając sobie piąte miejsce w finale MPJMł. Po złoto sięgnęła ekipa Vistal-Łączpolu Gdynia, która w finale pokonała MTS Kwidzyn 35:30 (17:17). W meczu o brąz KSS Kielce wygrał z Kusym Szczecin 27:19 (13:13).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz