piątek, 20 kwietnia 2012

Mazowiecki klasyk amerykańskiego futbolu


W sobotę 21 kwietnia swoje rozgrywki rozpocznie Polska Liga Futbolu Amerykańskiego I. Występująca w grupie północnej ekipa płockich Mustangów rozpocznie nowy sezon od niezwykle ciężkiego meczu w Warszawie z tamtejszymi Spartanami. Ekipa, którą w sezonie 2012 ponownie poprowadzi trener Paweł Kęsy jeszcze nigdy nie wygrała na boisku swojego największego rywala na Mazowszu. Najbliżej tego płocczanie byli podczas ubiegłorocznego finału play-off. Może to, co nie udało się wówczas, uda się tym razem? Sobotni mecz rozpocznie się o 19.00 na boisku BOPN Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 11.

Dotychczas derby Mazowsza odbywały się w PLFA II. Tym razem – po raz pierwszy w historii obu drużyn – pojedynek o panowanie na terenie województwa odbędzie się w wyższej klasie rozgrywkowej. A wszystko dzięki opisywanym już przez „Sportowca Płockiego” (Mustangi gotowe do walki, Mustangi idą do pierwszej ligi)  zmianom w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Dotychczasowy bilans meczów między Spartanami a Mustangami jest korzystny dla warszawian, którzy wygrali aż pięć z sześciu meczów.

Bardzo dramatyczne było ostatnie spotkanie Spartan z Mustangami. W finale PLFA II zespół z Płocka był bliski wygranej w Warszawie. Gospodarze zdołali jednak wyrównać, a w dogrywce zdobyli punkty na miarę wygranej 11:8.

O ile w poprzednim sezonie zespoły z Płocka i Warszawy nie miały sobie równych w PLFA II, to zreorganizowana pierwsza liga jet niezwykle wyrównana, dlatego każdy punkt jest dosłownie na wagę złota. 

Tegoroczny sezon to jedna wielka niewiadoma. Grupa północna jest bardzo silna i wyrównana, dlatego do ostatniej kolejki nie będzie wiadomo, kto będzie na górze tabeli – powiedział Łukasz Pietrzak runningback Mustangów oficjalnemu portalowi PLFA. – Każdy może wygrać i przegrać. Będziemy starać się być tymi pierwszymi.

Sobotni mecz będzie jednocześnie okazją do przekonania się, która drużyna lepiej przepracowała offseason. Odpowiednia praca w przerwie między rozgrywkami to gwarancja zdrowia, bezpieczeństwa i kondycji. A bez tych trzech elementów trudno marzyć o sukcesach.

W sezonie 2011 płockie Mustangi słynęły przede wszystkim z doskonałej, mocnej biegowo obrony. Warszawianie natomiast zdobywali wiele punktów dzięki doskonale zbilansowanemu atakowi. Sobotnie spotkanie zapowiada się więc niezwykle interesująco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz