wtorek, 13 marca 2012

Doskonałe wejście w sezon


Patryk Ciechomski z AZS PWSZ Jutrzenka doskonale spisał się otwartym pucharze Polski juniorek i juniorów. Podczas imprezy, która została rozegrana w Kątach Wrocławskich walczący w kategorii – 90 kilogramów płocki judoka pokonał wszystkich przeciwników. Pierwsze miejsce wywalczyła również Martyna Maślanka z Eljota Płock, która okazała się najlepsza w najlżejszej kategorii wagowej.


W swej pierwszej walce Martyna uległa Agacie Roszkowskiej z UKS Narew Łapy, która z kolei musiała uznać wyższość Dominiki Jankowiak z Juvenii Wrocław. O rezultatach obu tych walk decydowały techniki ocenione na yuko. W ostatnim pojedynku Martyna Maślanka spotkała się z Dominiką Jankowiak i pokonała ją przed czasem przez ippon. Dzięki temu, chociaż wszystkie trzy zawodniczki miały na koncie po jednej wygranej i jednej przegranej walce, pierwsze miejsce w wadze – 44 kilogramy przypadło płocczance.

Patryk Ciechomski w pierwszej rundzie pokonał przez ippon Oresta Rekowskiego z AZS AWFiS Gdańsk. Później, również przed czasem, rozprawił się z Michałem Czarneckim (KS Judo Czechowice-Dziedzice). W trzeciej rundzie Mariusz Krueger ze stołecznej Gwardii dotrwał wprawdzie do końca pojedynku, ale przegrał przez yuko. Półfinałowy rywal Patryk Mielcarek z UKS Piła był kolejnym, który wyższość Patryka Ciechomskiego uznać musiał, zanim zakończył się regulaminowy czas walki.

W finale na podopiecznego trenerów Wojciecha Pudlika i Rafała Wróblewskiego czekał jego odwieczny rywal Marcin Gmurek (AZS AWF Warszawa). Walka w regulaminowym czasie nie przyniosła rozstrzygnięcia. Podobnie było również w dogrywce. Zwycięzcę musieli wyłonić sędziowie. Wszyscy trzej zgodnie orzekli, że dużo aktywniejszy był Patryk Ciechomski i to on mógł cieszyć się z finałowego zwycięstwa.

Startująca w kategorii – 63 kilogramy Dorota Szelkowska (UKS Eljot Płock) zaczęła swoje występy od drugiej rundy. Niestety, przegrała z reprezentującą Gwardię Bydgoszcz Moniką Augustwską. Druga runda okazała się również początkiem i jednocześnie końcem przygody z pucharem Polski Huberta Milczarskiego z UKS Judo Sensei. Walczący z Arkadiuszem Makarewiczem z Gwardii Wrocław płocczanin uległ swojemu rywalowi przed czasem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz