poniedziałek, 9 stycznia 2012

Mustangi czekają

Płocka drużyna futbolu amerykańskiego Mustangs zaprasza na pierwszy w tym roku trening rekrutacyjny. Każdy kto chce zostać płockim Mustangiem ma jeszcze szansę. Trzeba mieć skończone 17 lat i przynieść ze sobą strój i obuwie sportowe. Gdzie i kiedy? Do Zespołu Szkół Technicznych "Siedemdziesiątka" przy ulicy Kilińskiego, już jutro, tj. we wtorek 10 stycznia o godz. 20.00.
- Przyjść może każdy - zapewnia rzecznik prasowy Mustang Płock Paweł Chlebny. - Waga ani wzrost nie są ograniczeniem. Zawodnicy futbolu amerykańskiego łapią się w granicach 60 - 160 kg. Osoby które przyjdą na wtorkowy trening dołączą do rywalizacji o miejsce w podstawowym składzie - dodaje rzecznik.

Ubiegły sezon był bardzo udany dla płockich futbolistów. Walkę o awans do Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PFLA I) przegrali dopiero w finale. Obecnie eksperci uważają płocczan za faworytów sezonu 2012. 

Pierwszy mecz sezonu PLFA II (Polskiej II Ligi Futbolu Amerykańskiego), w której występują Mustangi zaplanowano na koniec kwietnia. Wcześniej jednak nowi zawodnicy dostaną szanse pokazania swoich umiejętności w meczach sparingowych. Z kim? Jeszcze nie wiadomo.

- Planujemy wystawić w tym sezonie również zespół B, w którym rozwijać swoje talenty będą "młodzi" stażem zawodnicy którzy nie będą jeszcze gotowi grać w pierwszym składzie - dodaje Paweł Chlebny.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz