wtorek, 24 stycznia 2012

Boris Pesković na testach w Wiśle


We wtorek, 24 stycznia testy w płockiej Wiśle rozpoczął Boris Pesković. Słowacki bramkarz jest doskonale znany trenerowi Liborowi Pali, który przed rozpoczęciem sezonu 2002/2003 zaproponował mu przejście ze Slovana Bratysława do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Wychowanek OFK Nedanovce (jego młodszy brat Michal jest również bramkarzem, od wiosny 2011 roku związanym z Ruchem Chorzów), będzie trenował w Płocku przez kilka tygodni. Po zakończeniu testów sztab szkoleniowy oceni jego ewentualną przydatność do Wisły.


36-latek ze Słowacji rozpoczynał karierę w OFK Nedanovce, skąd trafił do Slovana Bratysława. Po kilku sezonach gry w tym klubie otrzymał od trenera Libora Pali ofertę występów w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Później grał też w Widzewie Łódź, Pogoni Szczecin, Zagłębiu Sosnowiec oraz w Górniku Zabrze.

Z Zabrza Boris Pesković przeniósł się do portugalskiego Associacao Academica de Coimbra, a stamtąd do CFR Cluj, z którym sięgnął po mistrzostwo Rumunii. Kolejne kluby w jego karierze to Tatran Presov i Górniku Zabrze, w którym spędził jesień 2011 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz