środa, 7 grudnia 2011

Czas pożegnań, czas powitań

Brazylijski 22-latek Fernandes da Silva Júnior Edison nie jest już zawodnikiem Wisły. Władze płockiego klubu rozwiązały jego kontrakt za porozumieniem stron. Nowe umowy z płockim klubem podpisali tymczasem jego dwaj wychowankowie – Fabian Hiszpański (na zdjęciu) i Damian Koryto.


Młody Brazylijczyk został pozyskany przez klub z ulicy Łukasiewicza 34 przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012. Niestety, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Wystąpił zaledwie w trzech meczach pierwszej ligi (z Dolcanem Ząbki, GKS-em Katowice i Zawiszą Bydgoszcz) oraz w jednym pucharu Polski (z Resovią). Trzy z tych czterech pojedynków Wisła przegrała, a w wyjazdowym spotkaniu PP z Resovią straciła aż pięć bramek. Po rozwiązaniu kontraktu Edison ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Urodzony w 1993 roku Fabian Hiszpański jest wychowankiem płockiego klubu. Osiemnastoletni pomocnik debiutował w pierwszym zespole w sezonie 2010/2011, ale trener Mieczysław Broniszewski wpuszczał go jedynie na końcówki spotkań. W obecnych rozgrywkach „Hiszpan” trzykrotnie wychodził na boisko w podstawowym składzie, chociaż wciąż nie doczekał się meczu, w którym zagrałby od pierwszej do ostatniej minuty. Młody zawodnik miał już podpisany profesjonalny kontrakt z Wisłą, a władze klubu podjęły decyzję o jego przedłużeniu.

Pierwszy zawodowy kontrakt podpisał natomiast Damian Koryto. 18-letni pomocnik do tej pory występował w zespole Młodej Wisły. Wiosną będzie miał szansę debiutu w pierwszym zespole.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz