piątek, 7 października 2011

Jutrzenki i drugiej Wisły szanse na przełamanie

Po dwóch porażkach z zespołami ścisłej czołówki AZS PWSZ Jutrzenka Płock zmierzy się w sobotę z ekipą MKS MOS Gniezno. Chociaż rywalki ekipy prowadzonej przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zajmują w tabeli pierwszej ligi wysokie, trzecie miejsce, wydają się jak najbardziej być w zasięgu płockiego zespołu. Szansę na odniesienie pierwszego w tym sezonie zwycięstwa ma również ekipa rezerw Orlen Wisły, która zmierzy się w Płocku z Techtransem Elbląg.


Gnieźnianki dwa pierwsze mecze rozgrywały we własnej hali. W pierwszym pojedynku ograły UKS PCM Kościerzyna 28:25, prowadząc do przerwy 19:12. Najskuteczniejszą z gnieźnianek była w tym meczu Paulina Stachowiak, która zdobyła dziesięć bramek. Sześć razy na listę strzelców wpisywała się Lena Burdzińska. W drugiej kolejce MKS MOS uległ w Gnieźnie Słupi Słupsk 16:28 (8:14). Również i tym razem najwięcej, siedem bramek zdobyła Paulina Stachowiak, czołowa snajperka zespołu z Gniezna.

Sztab szkoleniowy płockiej ekipy postarał się zrobić wszystko, co możliwe, aby jak najlepiej przygotować się do pojedynku z Wielkopolankami. – Nasz przedstawiciel wybrał się do Gniezna na ostatni mecz naszych sobotnich przeciwniczek – powiedział Sportowcowi Płockiemu prezes Jutrzenki Sławomir Jarosz. – Nagranie z tego spotkania posłużyło sztabowi trenerskiemu do dokładnej analizy gry rywalek i szukania ich słabych stron. Mecz Jutrzenki z MKS MOS Gniezno odbędzie się w hali Chemika w sobotę 8 października o 15.00.

Przed szansą na przełamanie złej passy staje również Orlen Wisła II Płock. Podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego przegrali wprawdzie wszystkie trzy dotychczasowe spotkania, ale w ostatnim z nich, przeciwko Sokołowi Kościerzyna, widać już było dość wyraźne postępy w grze młodych płocczan. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Techtrans Elbląg. Sobotni rywale młodych nafciarzy wygrali do tej pory jeden z trzech meczów i w tabeli pierwszej ligi są na ósmym miejscu. O ile płocczanie zagrają równie dobrze, jak w Kościerzynie, mają spore szanse, na pierwszą w tym sezonie wygraną. Mecz odbędzie się w sobotę 8 października o 11.00 w Orlen Arenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz