wtorek, 6 września 2011

Wracają do II ligi

Krótko trwał pobyt poza II ligą obu płockich męskich zespołów tenisa stołowego MLUKS Nadwiślanin Wod-Przem i UKS Victoria. Po czerwcowych spadkach, najpierw dzięki wycofaniu się z rozgrywek ITR Waldi-Trans Iława, decyzją mazowieckiego związku do ligi wrócił Nadwiślanin Płock, jako drużyna, która zajęła najwyższe miejsce ze spadkowiczów w ubiegłym sezonie. Victoria Płock powrót do ligi wywalczyła podczas baraży rozegranych w Wyszogrodzie w związku z powiększeniem ligi do 16 zespołów. O awansie drugiego płockiego klubu zadecydowały zaledwie trzy sety w niezwykle dramatycznym meczu z UKS Return Piaseczno.Nadwiślanin Płock zakończył rozgrywki w sezonie 2010/2011 na 9. miejscu w stawce 12 zespołów. Zwykle uprawniało ono do pozostania w II lidze, jednak w związku ze spadkami mazowieckich teamów z wyższych klas rozgrywkowych w minionym sezonie nie zagwarantowało pozostania w lidze. Spadały aż cztery ekipy. Nadwiślanin przegrał korespondencyjny bój o utrzymanie się w lidze z ITR Waldi-Trans Iława, mimo, że w rozgrywkach z iławianami zremisował 5:5 na wyjeździe, a u siebie wygrał 8:2. 

Los jednak uśmiechnął się do płocczan i pod koniec sierpnia okazało się, że zespół z Iławy wycofuje się z rozgrywek. W takiej sytuacji Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego przyznał wakujące miejsce ekipie Nadwiślanina, która w sezonie 2010/11 zajęła najwyższe miejsce ze spadkowiczów. 

Mniej nadziei na pozostanie w gronie drugoligowców miała Victoria Płock, która po sezonie zajęła 11., przedostanie miejsce w tabeli. Prezes klubu, Janusz Rozner, podjął jednak starania o powiększenie II ligi w nowym sezonie do 16 drużyn. Miesiące zabiegów przyniosły pożądany efekt. Pod petycją podpisały się wszystkie drugoligowe kluby, a mazowiecki związek wyraził zgodę. W celu uzupełnienia stawki klubów zdecydowano o rozegraniu turnieju barażowego. 

Pierwotnie miało w nim wziąć udział 8 zespołów, w tym oba płockie. Nadwiślanin jednak zyskał nominację do drugiej ligi. Z rozgrywek wycofał się też klub z Ożarowa Mazowieckiego. W takim układzie o cztery miejsca w lidze w Wyszogrodzie przystąpiło do rywalizacji sześć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Victoria trafiła do grupy z byłym trzecioligowcem UKS Return Piaseczno i ze spadkowiczem GKTS Wiązowna. Przed turniejem Victoria poczyniła znaczące wzmocnienia przejmując od Nadwiślania Roberta Wojnarskiego i Sebastiana Kopackiego, a także ściągając dwóch zawodników z II ligi łódzkiej - Andrzeja Wawrzyniaka i Kamila Łażewskiego.  

Pierwszy mecz, jak się okazało również i ostatni zadecydował o wszystkim. W potyczce UKS Victoria Płock - UKS Return Piaseczno rozegrano 10 pojedynków. Na możliwe 50 setów, rozegrano ich aż 43. I to właśnie stosunek setów zadecydował o awansie Victorii, bo bilans pojedynków brzmiał 5:5! Zawodnicy Victorii wygrali jednak o trzy sety więcej od rywali i przy porażce Returnu Piaseczno z GKTS Wiązowna, bez względu na wynik meczu płocczan z Wiązowną, awansowali z powrotem do II ligi. Meczu Victoria - wiązowna już nie rozegrano. 


Punkty dla Victorii zdobyli: Michał Gieraga 2; Robert Wojnarski 1,5; Kamil Łażewski 1,5.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz