poniedziałek, 12 września 2011

Jutrzenki przymiarka do ligi

Trzecie miejsce zajęła ekipa AZS PWSZ Jutrzenki Płock w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej kobiet, który odbył się w Płocku. Najlepszy się Sambror Tczew, z którym podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zmierzą się już w drugiej kolejce pierwszoligowego sezonu 2011/2012. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Aleksandrze Rędzińskiej z Jutrzenki, a najlepszą bramkarką ogłoszono Alicję Rostankowską z Sambora. Dla szczypiornistek z Płocka rozgrywany w Orlen Arenie turniej był ostatnim sprawdzianem przed startem pierwszoligowych rozgrywek przewidzianym na 17/18 września.

W płockim turnieju wzięło udział pięć zespołów. Obom ekipy gospodarzy zaprezentowały się Sambor Tczew, AZS AWF Warszawa, AZS UMCS Lublin oraz WSKFiT Pruszków. Płocczanki swój udział w zawodach rozpoczęły od spotkania z AZS AWF Warszawa. Chociaż stołeczna drużyna prowadziła do przerwy 16:14, ostatecznie jednak podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zdołały odwrócić losy spotkania i wygrać je 29:27.

W konfrontacji z WSKFiT Pruszków nie było już tak dobrze. Przeciwniczki pierwszą połowę wygrały 15:9. Po zmianie stron płocczankom udało się wprawdzie zniwelować część strat, ale ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Pruszkowa, wygrywając 28:25.

Najlepsze swoje spotkanie Jutrzenka rozegrała przeciwko akademiczkom z Lublina. Po pierwszej połowie było już 5:8 i stało się jasne, że ekipa z Płocka nie ma prawa przegrać tego pojedynku. Po zmianie stron gra się wprawdzie nieco wyrównała, ale miejscowe odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo 29:22.

W ostatnim meczu Jutrzenka walczyła z Samborem Tczew, który wcześniej zanotował trzy wygrane. Wiadomo więc było, że bez względu na końcowy wynik tczewianki zostaną zwyciężczyniami turnieju, a ekipa z Płocka zadowolić się będzie musiała trzecią lokatą. Ta świadomość jakby podcięła skrzydła zawodniczkom Jutrzenki, które nieco przespały pierwszą połowę, przegrywając ją 10:16. Druga odsłona stała pod znakiem niezwykle ambitnej gry płocczanek, które za wszelką cenę chciały osiągnąć korzystny dla siebie rezultat. Szczęście było blisko, ale jednak się nie udało. Porażka 26:28 ze zwycięzcą turnieju ujmy płocczankom na pewno jednak nie przynosi.

Ostatecznie w płockim turnieju triumfował Sambor Tczew, który wygrał wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła ekipa WSKFiT Pruszków, trzecie Jutrzenka Płock, czwarte AZS AWF Warszawa, a piąte AZS UMCS Lublin. Nagroda dla najlepszej zawodniczki trafiła do rąk Aleksandry Rędzińskiej z Płocka, a najlepszą bramkarką została Alicja Rostankowska z Tczewa.

Najlepszymi zawodniczkami swoich zespołów były: Paulina Zaremba (Jutrzenka), Agnieszka Jaszkowska (AZS AWF Warszawa), Justyna Dominik (Sambor Tczew), Justyna Niedźwiedzka (WSKFiT Pruszków) oraz Iwona Kot (AZS UMCS Lublin).