wtorek, 16 sierpnia 2011

Trzej gracze pożegnali się z Wisłą


Damian Łazicki, Robert Sing i Mariusz Ragaman nie są już piłkarzami Wisły. Władze płockiego klubu rozwiązały kontrakty z tymi graczami za porozumieniem stron. Wciąż nie wiadomo oficjalnie, czy sztab szkoleniowy nafciarzy zdecyduje się na podpisanie umowy z Tomaszem Jarzębowskim. Popularny „Jarza” rozpoczął treningi w Płocku w minionym tygodniu.Pierwszym zawodnikiem, który pożegnał się z Wisłą, był Mariusz Ragaman. Wychowanek Iny Ińsko trafił do Płocka z Warty Poznań zimą 2008 roku. Wystąpił zaledwie w ośmiu meczach pierwszego zespołu płockiej Wisły. Po rozwiązaniu kontraktu z nafciarzami związał się z Lechem Rypin.

Damian Łazicki jest wychowankiem Warmii Olsztyn, z której przeszedł do Wisły Płock wiosną 2007 roku. Zaczynał w drużynach juniorskich, grał też w drużynie rezerw. Kilka dni temu poprosił o rozwiązanie kontraktu. Zarząd klubu rozpatrzył jego prośbę pozytywnie.

Robert Sing to kanadyjski pomocnik, który poza swoją ojczyzną grywał również w Brazylii i Szwajcarii. Do Płocka trafił w ubiegłym roku z Sappertorn Rovers SC. W barwach płockiego klubu rozegrał sześć meczów w drugiej lidze, w tym zaledwie jeden w pełnym wymiarze czasowym.

W ubiegłym tygodniu na treningach w Płocku pojawił się Tomasz Jarzębowski. Wychowanek Legii Warszawa ma na swoim koncie 179 meczów w ekstraklasie, w których zdobył 22 gole (również w barwach GKS-u Bełchatów). W poprzednim sezonie występował w Miedzi Legnica, ale rozwiązał kontrakt z drugoligowcem. Jego atutem jest bez wątpienia wielkie ligowe doświadczenie, ale „Jarza” ma opinię zawodnika kontuzjogennego, dlatego władze Wisły chcą dokładnie sprawdzić, w jakiej zawodnik jest formie i jaki jest obecny stan jego zdrowia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz