wtorek, 16 sierpnia 2011

Trzech kolarzy z szansami na zwycięstwo w ProLidze


Około stu kolarzy z Polski, Słowacji, Białorusi, Łotwy i Niemiec stanie na starcie międzynarodowego wyścigu o puchar ministra obrony narodowej. Jubileuszowa, pięćdziesiąta edycja tej imprezy zostanie rozegrana w Płocku i jego najbliższej okolicy w sobotę 20 sierpnia. Kolarze będą mieli do przejechania trasę o długości około 170 kilometrów. Uczestnicy wyścigu zostaną zaprezentowani na Starym Rynku o 10.30, a pół godziny później planowany jest start ostry w Brwilnie.


– Sobotni wyścig to kolejne zawody o charakterze międzynarodowym, które doskonale wpisują się w kalendarz imprez sportowych w mieściemówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej poświęconej wyścigowi.Uczestniczący we wtorkowej konferencji prasowej Marcin Wasiołek, reprezentujący Mazowiecko-Warszawski Okręgowy Związek Kolarski, podkreślił, że wybór Płocka jako organizatora tegorocznej edycji wyścigu o Puchar MON nie jest przypadkowy. – Ten wyścig jest organizowany od 1958 roku. Przez wiele lat rozgrywany był w Warszawie. W ostatnich latach kolarze ścigali się także na Westerplatte oraz w Dęblinie. W Płocku odbędzie się po raz pierwszy – mówił Marcin Wasiołek. – Zawody te będą jednym z elementów obchodów obrony Płocka w 1920 roku.

Na trasie pojawią się polskie grupy zawodowe: CCC Polsat, Legia Felt, BGŻ oraz BDC Banaszek Duda Team. Organizatorzy przewidują, że na trasie wokół Płocka ścigać się będą również ekipy ze Słowacji, Białorusi, Łotwy i Niemiec, a także polskie ekipy regionalne i grupy amatorskie.

Wyścig o Puchar MON będzie ostatnim w tegorocznym cyklu BGŻ ProLigi. Po rozegranych do tej pory imprezach na czele kwalifikacji znajduje się trzech zawodników CCC Polsat Polkowice. Prowadzi Tomasz Marczyński, który uzbierał 168 punktów. Cztery oczka mniej ma Łukasz Bodnar. Trzeci w generalce Marek Rutkiewicz ma 150 oczek. Ci właśnie zawodnicy mają największą szansę na wygranie tegorocznego cyklu, więc można spodziewać się zaciętej rywalizacji między nimi.

Pętla, na której rywalizować będą kolarze, biegnie przez: Maszewo – Brwilno – Siecień - Kobierniki – Maszewo Duże. Po siedmiu pętlach zawodnicy wjadą do Płocka, gdzie pokonają trzy rundy ulicami: Kwiatka – Kolegialną – Misjonarską – Kościuszki – Piekarską – Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego. Kolarze powinni pojawić się na mecie około 14.50. A o 15.30 przed ratuszem rozpocznie się dekoracja zwycięzców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz