piątek, 5 sierpnia 2011

Niezły start orlenowskiej załogi

Jeżdżący w barwach Orlen Teamu Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski po pierwszym dniu Rally Madeira zajmują wysokie, czwarte miejsce. Ściganie rozpoczęło się od shakedownu, który miał 3,3 kilometra oraz krótkiego superoesu, którego długość wynosiła zaledwie 2,28 km.

Krótki shakedown został rozegrany przed południem. Na liczącej 3,3 kilometra trasie zdecydowanie najlepszy okazał się, podobnie jak rok temu, Bruno Magalhaes. Załoga Orlen Teamu uplasowała się na piątym miejscu wśród kierowców klasyfikowanych w cyklu ERC. PO kilku godzinach odpoczynku rozpoczął się pierwszy odcinek specjalny, rozgrywany w miejskiej scenerii. Jadący peugeotem 207 S2000 Ruta i Rozwadowski w klasyfikacji generalnej zajęli ósme miejsce, ale w punktacji ERC uplasowali się na czwartej pozycji.

– Za nami pierwszy, miejski, pokazowy odcinek specjalny. Jego charakter jest zdecydowanie inny niż trudne, górskie, kręte trasy, które czekają nas w dalszej części imprezy – powiedział na mecie Szymon Ruta. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Stawka lokalnych kierowców jest naprawdę silna.