poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Nafciarze trenują w Niemczech


Szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczęli zgrupowanie w Kilonii. Podopieczni trenera Larsa Walthera mają w planach kilka treningów, udział w turnieju Unser Norden Cup, w którym zagrają również THV Kiel i wicemistrz Danii - BSV Bjerringbro-Silkeborg oraz gry kontrolne. Na razie wiadomo, że płocczanie mają spotkać się z VfL Bad Schwartau i SG Flensburg-Handewitt, ale trwają jeszcze rozmowy z kilkoma zespołami. Być może uda się zakontraktować dodatkowe 2-3 mecze sparingowe.Pracujący z Orlen Wisłą szkoleniowcy przyznają, że gracze pozyskani przed tym sezonem coraz lepiej rozumieją się zresztą drużyny. Najważniejszy jednak jest fakt, że udało się zrealizować wszystkie plany założone na ten okres przygotowań do nowego cyklu rozgrywkowego. Nie obyło się wprawdzie bez drobnych urazów, ale mają one charakter przeciążeniowy i nie powinny w istotny sposób zaburzać przygotowań.

Turniej Unser Norden Cup, w którym mają wziąć udział nafciarze, jest zaplanowany na piątek. Obok THV Kiel i Orlen Wisły Płock zagra w nim również ekipa wicemistrzów Danii BSV Bjerringbro-Silkeborg.

– Nie podchodzimy jakoś specjalnie do Unser Norden Cup. Oczywiście, chcemy zawsze wygrać każde spotkanie i tak też będzie w Kilonii – powiedział drugi trener Orlen Wisły Krzysztof Kisiel. – Dla nas to jednak przede wszystkim kolejny etap przygotowań do Ligi Mistrzów. Rozegramy też kilka spotkań z zespołami niemieckimi. Będziemy trenować w takim cyklu przygotowawczym, dzięki któremu będziemy mogli spokojnie rozpocząć sezon PGNiG Superligi.


Na razie wiadomo, że rywalami Orlen Wisły w meczach sparingowych rozgrywanych w Niemczech będą na pewno VfL Bad Schwartau i SG Flensburg-Handewitt. Niewykluczone, że uda się zakontraktować dodatkowych sparingpartnerów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz