sobota, 27 sierpnia 2011

Kilończycy dali srogą lekcję Orlen Wiśle

Piłkarze ręczni Orlen Wisły zajęli drugie miejsce w turnieju Unser Norden Cup. W swoim pierwszym meczu płocczanie dostali srogą lekcję od gospodarzy imprezy THV Kiel. Później jednak ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera zdołała pokonać jedną bramką aktualnego wicemistrza Danii BSV Bjerringbro-Silkeborg.

THV Kiel był gospodarzem towarzyskiego turnieju Unser Norden Cup, w którym wystąpiły również zespoły obecnego mistrza Polski Orlen Wisły Płock oraz wicemistrza Danii BSV Bjerringbro-Silkeborg. Wszystkie mecze trwały 2x20 minut.

Jako pierwsi na plac gry wyszli gospodarze, którzy rywalizować mieli z ekipą prowadzoną przez trenera Larsa Walthera. Już po dziesięciu minutach „Zebry” prowadziły 6:1, a później systematycznie powiększały swoją przewagę, nie dając nafciarzom żadnych nadziei na uzyskanie korzystnego rezultatu. Ostatecznie Kilończycy rozbili Orlen Wisłę różnicą aż piętnastu bramek.

Kiedy zakończyło się pierwsze spotkanie, nafciarze pozostali na boisku, aby zmierzyć się tym razem z wicemistrzami Danii. Nafciarze zdołali w pierwszej połowie odskoczyć rywalom nawet na pięć bramek, ale na przerwę schodzili prowadząc czterema oczkami. Po zmianie stron Duńczycy dość szybko zdołali doprowadzić do remisu. Płocczanie nie dawali jednak za wygraną. Jeszcze dwie minuty przed końcem sprawa wydawała się absolutnie otwarta, ale ostatnie słowo w tym pojedynku należało do ekipy z Płocka, która wygrała jedną bramką. Po wygranej THV z Duńczykami Orlen Wisła mogła cieszyć się z drugiego miejsca w turnieju. Zdecydowanie najlepsi okazali się gospodarze.

THW Kiel - Orlen Wisła Płock 26:11 (14:6)