czwartek, 28 lipca 2011

Silverstone czeka

Motocyklista z podpłockiego Dobrzykowa występujący w barwach zespołu Bogdanka PTR Honda, Paweł Szkopek w najbliższy weekend będzie się ścigał na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii w kolejnej rundzie mistrzostw świata World Supersport. To będzie pierwszy start dobrzykowianina na torze, który jest mekką dla wszystkich miłośników sportów motorowych od Formuły 1 po amatorów, którzy skłonni są płacić za przejażdżkę po torze zbudowanym na bazie lotniska wojskowego, jakie funkcjonowało tu jeszcze podczas wojny.Tymczasem lider Bogdanki, Brytyjczyk James Ellison, na Silverstone będzie się ścigał przed własną publicznością i to już drugi raz w tym sezonie. Dlatego kierownictwo grupy wiele sobie obiecuje po jego starcia. Dla samego Ellisona będzie to jednak dopiero drugi wyścig w karierze na torze Silverstone.

- Do weekendu w Wielkiej Brytanii podchodzę spokojnie i nie celuję w żadne konkretne pozycje na mecie - mówi przed startem Paweł Szkopek. - Mam nadzieję, że James da mi kilka wskazówek odnośnie Silverstone przed pierwszymi treningami, ale choć nie znam toru, świetnie znam już mój motocykl. Do tego mam za sobą wspaniały zespół, więc to będzie z pewnością udany weekend - nie traci optymizmu motocyklista spod Płocka, choć w poprzednim wyścigu w czeskim Brnie, nie ukończył zawodów.

- Paweł nie zna co prawda toru, ale robi regularne postępy. Jest coraz szybszy i pewniejszy siebie, więc jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie na nowej trasie - mówi o występie Szkopka menedżer grupy Igor Piasecki.

W Wielkiej Brytanii w klasie World Superstock 1000 wystartuje również trzeci zawodnik polsko-brytyjskiego teamu Marcin Walkowiak. 

Wyścig klasy Supersport w najbliższą niedzielę o godzinie 14:30 pokaże na żywo stacja Eurosport 2. Wcześniej, o godzinie 14:00, retransmisja wyścigu Superstock 1000, zaś o godzinie 15:45 powtórka wyścigu Supersport na antenie Eurosportu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz