piątek, 1 lipca 2011

Porażka, która wstydu nie przynosi

Piłkarze Wisły w swoim pierwszym meczu kontrolnym ulegli 1:4 warszawskiej Legii. Przegrana trzema bramkami z trzecim zespołem Orange Ekstraklasy minionego sezonu i zdobywcą Pucharu Polski ujmy podopiecznym trenera Mieczysława Broniszewskiego na pewno nie przynosi. Tym bardziej, że mecz rozgrywany był na terenie rywala, a płocczanie na tle renomowanych przeciwników chwilami prezentowali się zupełnie przyzwoicie. Jedynego gola dla Wisły zdobył w 61. minucie Robert Chwastek. W drużynie z Płocka wystąpiło kilku zawodników, którzy walczą o angaż.

Legia bezwzględnie wykorzystała wszystkie błędy płockiej Wisły w defensywie. Gospodarze dwa gole zdobyli w pierwszej połowie, kolejne dwa dołożyli po zmianie stron. Płocczanie jedyną bramkę zdobyli w 61. minucie, kiedy Legia prowadziła 3:0, po dwójkowej akcji Brazylijczyka Joao Paolo Daniela z Robertem Chwastkiem.

Trener Mieczysław Broniszewski dał szansę gry przeciwko Legii kilku graczom, którzy dotychczas występowali w drugim zespole Wisły: Damianowi Skumórskiemu, Fabianowi Hiszpańskiemu, Danielowi Miturze i Damianowi Łazickiemu. Wśród piłkarzy, którym płocki szkoleniowiec przyglądał się szczególnie uważnie, byli testowani przez Wisłę: Jacek Skrzyński - bramkarz grający ostatnio w GKP Gorzów, Vladan Pelicić - 21-letni czarnogórski obrońca z FK Berane, Mateusz Broź, pomocnik mający na koncie występy w Widzewie Łódź, Sandecji Nowy Sącz i Kolejarzu Stróże oraz Damian Drężewski z Juniora Ursynów.

W sobotę czekają Wisłę kolejne dwa mecze sparingowe. O 11.00 ekipa trenera Mieczysława Broniszewskiego zagra na bocznym boisku ze Stalą Kutno, natomiast o 14.00 na głównej płycie z OKS 1945 Olsztyn. Władze płockiego klubu zapowiadają, że w obu meczach powinni pojawić się kolejni kandydaci do gry w Wiśle. Być może będzie wśród nich Tomasz Chałas. Jak podaje portal 90minut.pl, ten 22-letni napastnik, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do Dolcana Ząbki, dostał zgodę na testy w Wiśle Płock.

Dziś rano Wisła podała na swojej stronie internetowej informacje o przedłużeniu kolejnych kontraktów z piłkarzami. W Płocku pozostaną: Radosław Kursa (kontrakt na 2 lata), Matar Gueye (kontrakt na 2 lata) i Artur Wyczałkowski (kontrakt na rok). Ponadto klub podpisał dwuletnią umowę na "profesjonalne uprawianie piłki nożnej" z 18-letnim pomocnikiem, wychowankiem Wisły Płock Łukaszem Synowiczem.

Legia Warszawa - Wisła Płock 4:1 (2:0)
Bramki: Clottey (39.), Hubník (43.), Żyro( 57.), Manú (75.) - Chwastek (61.)
Legia: Skaba (46. Machnowśkyj) - Rzeźniczak, Choto (67. Zbozień), Żewłakow, Wawrzyniak - Manú, Vrdoljak, Gol, Clottey, Radović - Hubník (46. Żyro).
Wisła: Kamiński (46. Skrzyński) - Nadolski (46. Mitura), Wyczałkowski (46. Zembrowski), Kursa (46. Peličić), Pielak (46. Skumórski) - Hiszpański (46. Chwastek), Matar (46. Broź), Sielewski (46. Sing), Jaroń (46. Łazicki) - Drężewski (46. Sekulski), Biliński (46. Daniel).