poniedziałek, 18 lipca 2011

Nowi gracze w Płocku


Matar Gueye był testowany przez Legię Warszawa podczas drugiej części zgrupowania stołecznej drużyny w Austrii. Senegalski pomocnik Wisły spodobał się przedstawicielom klubu z Łazienkowskiej, ale nie na tyle, aby już teraz zdecydowali się na jego transfer. Matar Gueye pozostanie w Wiśle, ale ma być pilnie obserwowany przez wysłanników Legii podczas swoich występów w pierwszej lidze. Nowymi zawodnikami Wisły zostali siedemnastoletni Damian Drężewski oraz reprezentant Litwy Eivinas Zagurskas.


Kiedy zawodnik z Senegalu trafił do Wisły, nie brakowało głosów podważających jego przydatność do płockiego zespołu. Bardzo szybko jednak okazało się, że idealnie pasuje do koncepcji taktycznej ekipy prowadzonej przez trenera Mieczysława Broniszewskiego.

Matar okazał się jednym z objawień rundy wiosennej wschodniej grupy drugiej ligi. Kibice uznali, że Gueye to najlepszy – obok Kamila Bilińskiego – zawodnik Wisły w rundzie wiosennej. Dobra gra Senegalczyka została zauważona również przez przedstawicieli innych klubów. Zawodnik nazywany przez kibiców „Maćkiem” nieźle spisał się w kontrolnym meczu z Legią Warszawa. Chociaż Wisła przegrała go 1:4, Matar został zaproszony na testy podczas obozu warszawian w Austrii. Zagrał w dwóch meczach kontrolnych, nieźle zaprezentował się podczas treningów i... wrócił do Płocka. Władze Legii zadecydowały, że Senegalski pomocnik będzie uważnie obserwowany podczas swoich pierwszoligowych występów. Jeśli dalej będzie się rozwijał, za jakiś czas może trafić do Legii.

W poniedziałek Wisła podpisała kontrakty z dwoma kolejnymi zawodnikami. Jako pierwszy swój podpis pod umową złożył Damian Drężewski. Ten utalentowany 17-latek jest wychowankiem Korony Ostrołęka, występującym ostatnio w UKS Junior Ursynów. Do Wisły został wypożyczony na rok z opcją transferu definitywnego. Jego szanse na grę w pierwszym składzie są spore, bo w pierwszej lidze musi grać co najmniej jeden młodzieżowiec.

Nowym zawodnikiem płockiego klubu został również Eivinas Zagurskas. 22-letni litewski pomocnik w minionym sezonie zagrał w 16 meczach Bogdanki Łęczna, zdobywając w nich jednego gola. Należał do najbardziej kreatywnych pomocników na zapleczu ekstraklasy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz