środa, 27 lipca 2011

Nasz też już tam jest!

Kolebką driftingu, najmłodszej dyscypliny sportów motorowych, jest Japonia. Pierwsze mistrzostwa Polski rozegrane zostały w ubiegłym roku. W bieżącym sezonie Płock ma już swojego przedstawiciela w stawce ponad trzystu zarejestrowanych zawodników. Nie dość tego, po trzech rundach N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski Piotr Więcek z RB Team, jeżdżący w barwach Budmat Auto, zajmuje wysokie 14. miejsce w prestiżowej klasyfikacji TOP 16.Zawody driftingu polegają na przejechaniu najszybciej i w najbardziej efektowny sposób przygotowanego toru. Pierwsze przejazdy ocenia komisja sędziowska patrząc również na kąt wychylenia pojazdu oraz  linię jazdy, kwalifikując zawodników do pojedynków jeden na jeden, w których bierze udział najlepsza 32 danej rundy - TOP 32. 

Piotr Więcek startujący na specjalnie przygotowanym nissanie SX S14a (na zdjęciu) już w drugiej rundzie tegorocznej edycji mistrzostw Polski rozgrywanej na torze "Kielce" dał zauważyć swoją obecność awansując do TOP 32 i zajmując w tym elitarnym gronie 24 miejsce. 

W rozgrywanej w miniony weekend w MotoParku Koszalin III rundzie, płocczaninowi poszło jeszcze lepiej . W wyścigu parami pokonał Mateusza Włodarczyka z teamu Lamówki & Włodan Drifting jadącego bmw E46 i został sklasyfikowany na 7. miejscu. Po trzech rundach mistrzostw Polski Więcek zajmuje 14. miejsce.

Dla RB Teamu, w którym występuje płocczanin, ale także ubiegłoroczny mistrz Polski Dawid Karkosik, Koszalin był bardzo szczęśliwy, zespół zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej awansując na miejsce czwarte. Siódmy w tej klasyfikacji jest... Orlen Team reprezentowany jedynie przez Jakuba Przygońskiego, znanego dotąd bardziej z rajdów motocyklowych. 

Do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy mistrzostw Polski, najbliższa w pierwszej połowie września w Świeradowie Zdroju. 

1 komentarz:

  1. To nawet nie jest sport. Niejasne reguły ocenianie wrażeń artystyczynych, rozrywka dla dziewczynek tzw. blachar, kto ma lepszy układ z sędziami ten wygrywa. Kicha totalna, zawiodłem się

    OdpowiedzUsuń