poniedziałek, 30 maja 2011

Startuje Orlen Polish Open


Już we wtorek 31 maja rozpocznie się 17. edycja Orlen Polish Open, jednego z najbardziej prestiżowych w naszym kraju turniejów w tenisie na wózkach. W imprezie wystartują zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki tej niezwykle atrakcyjnej dyscypliny sportu, z Austrakiem Martinem Legnerem na czele. Tenisista, który na światowych listach rankingowych jest obecnie notowany z numerem dziewiątym, w płockim turnieju rozstawiony został z jedynką. Wśród jego potencjalnych przeciwników w drodze po zwycięstwo jest również płocczanin Piotr Jaroszewski, członek drużyny, która niedawno sięgnęła po piąte miejsce na świecie.

Rozstawiony z numerem pierwszym Martin Legner to jedna z legend Orlen Polish Open. Jako jeden z nielicznych zawodników startuje w płockim turnieju praktycznie od początku. Po raz pierwszy triumfował na kortach Wisły w 1996 roku wygrywając zarówno w singlu jak i w deblu (w parze z Klausem Salzmanem).

Rok temu w Płocku najlepszy w singlu okazał się Francuz Frederic Cazeaudumec, który tym razem został rozstawiony z numerem drugim. Turniejową trójką jest Brytyjczyk Gordon Reid, były mistrz świata juniorów. Zapewne szyki zechce im pomieszać kolejna legenda Orlen Polish Open czyli Tadeusz Kruszelnicki. Turniejowy numer 4 to najbardziej utytułowany polski zawodnik w historii tenisa na wózkach, który wraca do gry po trzyletniej przerwie spowodowanej kontuzją.

Faworytem gospodarzy jest natomiast Piotr Jaroszewski, zawodnik SIKT Płock, który od wielu lat na krajowym podwórku jest głównym rywalem Tadeusza Kruszelnickiego, potrafiącym pokazać się z dobrej strony również w rywalizacji międzynarodowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz