poniedziałek, 16 maja 2011

Ciółkowo w okręgówce. Trzynaście bramek w sobotę czternastego

Rezerwy Wisły Płock pewnie pokonały u siebie Mławiankę z Mławy 4:1 odskakując nieco od strefy spadkowej grupy północnej mazowieckiej IV ligi. "Młoda Wisła" nie może być jednak pewna bytu na tym szczeblu rozgrywek. Do rozegrania ma jeszcze sześć spotkań. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek w klasie okręgowej trudno nie liczyć na awans  piłkarzy Błękitnych Gąbin. Niezależnie od wyników innych zespołów po sobotnim zwycięstwie 2:1 nad Bzurą Chodaków muszą wygrać już tylko jeden mecz. W minionej kolejce zapewnili sobie co najmniej udział w barażach o IV ligę. Natomiast w podpłockim Ciółkowie w weekend mogły już pójść w ruch szampany. Po rozgromieniu aż 8:1 Orkana Lelice tamtejszy ULKS jest już pewny awansu do okręgówki. Tymczaem w Małej Wsi muszą jeszcze poczekać z szampanem za awans do B-klasy. Tamtejsza Spójnia zremisowała 3:3 na trudnym terenie w Mochowie.

W końcówce sezonu tradycyjnie w niższych klasach rozgrywkowych zaczynają padać wysokie wyniki. W B-klasie aż 9:1 wygrała Olimpia Gozdowo z Luszynianką Luszyn. Dzięki temu zwycięstwu gozdowianie nie stracili jeszcze matematycznej możliwości awansu do A-klasy, choć w tabeli zajmują trzecie od końca miejsce. Tu jednak o awans może powalczyć jeszcze aż pięć z dziesięciu występujących drużyn.  

W A-klasie wyjaśniła się sytuacja Ciółkowa, które w następnej kolejce dostanie trzy punkty za walkower z Limitem Rybno, który wycofał się z rozgrywek. O drugie miejsce premiowane awansem matematycznie ma jeszcze szansę powalczyć aż osiem drużyn - od drugiej w tabeli Skry Drobin po ósme Stegny Wyszogród. Tak naprawdę jednak drobinianom mogą co najwyżej zagrozić kolejne w tabeli Wisła Sobowo (3 punkty straty), Huragan Bodzanów (7 punktów straty) i Polonia Radzanowo (8 pkt straty), ale te zespoły muszą liczyć na potknięcia Skry, o co wcale nie będzie łatwo. 

Drugi w okręgówce Amator Maszewo, ma co prawda pięć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Wisłą Duninów, ale także rozegrał o jeden mecz więcej, 8 maja wygrywając z Bzurą Chodaków 3:0. Jeśli jednak Wisła nie pokona w nastęnej kolejce Skrwy Łukomie, maszewianie, mogą być prawie pewni walki w barażach o IV ligę tak jak w ubiegłym roku. W Duninowie, w meczu Wisły o wszystko z Amatorem nie brakowało emocji, było bardzo gorąco, choć wszystko skończyło się po sportowemu mimo zwycięstwa 3:2 gości.

Okręgówka nie mogła być jednak gorsza od innych lig i w meczu Orła Goleszyn z Wichrem Cieszewo padło aż 13 bramek, co jest rekordem w tym sezonie w płockiej okręgówce i chyba nie tylko w płockiej.

Wyniki. Liga okręgowa, grupa płocka - 25. kolejka: Błękitni Gąbin - Bzura Chodaków 2:1, Delta Miszewko Strzałkowskie - Skra Drobin 0:3 (wo), Wisła Duninów - Amator Maszewo 2:3; Mazur Gostynin - Skrwa Łukomie 1:1, Kormoran Łąck - Pogoń Słupia 4:0, Orzeł Goleszyn - Wicher Cieszewo 8:5, Unia Iłów - Zryw Bielsk 0:2, Świt Staroźreby - Stoczniowiec Płock 1:0.

A-klasa - 21. kolejka: Start Proboszczewice - Wisła Sobowo 2:0, Polonia Radzanowo - Zorza Szczawin Kościelny 2:2, Huragan Bodzanów - Stegny Wyszogród 0:1, Czarni Rempin - Unia Czermno 4:3, ULKS Ciółkowo - Orkan Lelice 8:1, Skra II Drobin - Limit Rybno  3:0 (wo), Lwówianka Lwówek - Kasztelan Białe Błoto 5:3.

B-klasa - 14. kolejka: Bobry Cierszewo - Peklimar Umienino 3:0, Olimpia Gozdowo - Luszynianka Luszyn 9:1, Sparta Mochowo - Spójnia Mała Wieś 3:3, Victoria Cekanowo - Błyskawica Lucień 2:1, Relax Miszewo Murowane - GOKSiR Młodzieszyn 6:1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz