niedziela, 3 kwietnia 2011

Podium Nadwiślanina

Płocczanki z sędzią zawodów Izabelą Rozner

Uczennice SP 20 w  Płocku, młodziczki Nadwiślanina w kolejności Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka i Dominika Wolińska zajęły całe podium eliminacji wojewódzkich II Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w kategorii dziewcząt stowarzyszonych kl. IV-VI. W turnieju rozegranym w Nasielsku awans do finału krajowego wywalczyły pierwsze dwie zawodniczki.
Festiwal o Puchar Ministra dla uczniów szkół podstawowych spośród innych imprez wyróżnia fakt, że mogą w nim startować zarówno zawodniczki i zawodnicy niestowarzyszeni, jak i posiadający licencje zawodnicze Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W kategorii klasy I-III wszyscy grają razem, jednak w kategorii klas IV-VI dzieci stowarzyszone i niestowarzyszone rywalizują osobno.

Płocczanki z Nadwiślanina wystartowaly w turnieju dla posiadających licencje. Była to najmniej licznie obsadzona kategoria zawodów w Nasielsku, w ktrórych łacznie wystąpiła ponad setka dzieci. Podobnie jak przed dwoma tygodniami na cztery uczestniczki gier półfinałowych trzy były z Nadwiślanina. Najmłodsza z nich, Dominika Wolińska, w tej fazie zawodów tym razem musiała zmierzyć się z Anną Wereszczaka i znów, tak jak w Ostrowi Mazowieckiej z Kasią Bagrowską, przegrała. W Nasielsku miała jednak swój dzień. Był to jedyny przegrany przez nią pojedynek. Po dwóch kolejnych wygranych, w obu przypadkach w ciężkiej pięciosetowej walce, Dominika zameldowała się na trzecim miejscu, uzupełniając płockie podium zawodów.

Pierwsze dwa miejsca trafiły bowiem znów do Katarzyny Bagrowskiej i Anny Wereszczaka. Płocczanki, tak jak przed dwoma tygodniami, spotkały się w finale. Tym razem jednak zwycięstwo wyżej notowanej Kasi nie przyszlo tak łatwo. Ania postawila jej bardzo trudne warunki w pierwszych trzech setach, wygrywając drugą partię. W połowie trzeciego seta, straciła jednak wiarę w zwycięstwo i końcówka wewnątrzklubowego pojedynku należała już całkowicie do Kasi.

Kasia i Ania zakwalifikowaly się do turnieju finałowego Festiwalu, który odbędzie się już 17 kwietnia w Olkuszu w województwie małopolskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz