środa, 2 marca 2011

Szkopek zaczął sezon z pechem

Najbardziej bodaj znany sportowiec z powiatu płockiego, a konkretnie z Dobrzykowa, Paweł Szkopek, zawodnik polskiego zespołu motocyklowego Bogdanka PTR Honda nie miał szczęścia w pierwszym wyścigu sezonu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport. Awaria silnika nie pozwoliła mu ukończyć zawodów rozegranych na torze pięknie wkomponowanym w malowniczy pejzaż australijskiej wyspy Phillip Island.

Pech przydarzył się niemalże w połowie dystansu, na jedenastym okrążeniu, kiedy Paweł zbliżał się do grupy walczącej o dziesiątą pozycję. Do następnego wyścigu, już 27 marca, w Donington Park w Wielkiej Brytanii reprezentant ziemi płockiej przystąpi bez dorobku punktowego, ale mocno zmotywowany.

- Zespół spisał się świetnie przygotowując dla mnie ustawienia, dzięki którym bardzo dobrze czułem się na motocyklu. Musiałem ominąć Floriana Marino, którego motocykl zgasł na starcie, ale szybko przebijałem się do przodu i dogoniłem grupę walczącą o dziesiąte miejsce. Niestety, wtedy posłuszeństwa odmówił silnik. Szkoda, ale świadomość, że mogłem walczyć o dziesiąte miejsce, bardzo motywuje mnie przed kolejnym wyścigiem - stwierdził twardo po wyścigu Paweł Szkopek.

Bardzo dobrze w Australii pokazał się partner Pawła Szkopka z zespołu - Brytyjczyk James Ellison. Mimo przebytej pięć dni wcześniej artroskopii lewego kolana zajął w wyścigu wysoką szóstą pozycję inkasując 10 punktów w rankigu mistrzostw świata. Trzecie miejsce w zawodach zajął motocyklista z siostrzanego zespołu Bogdanki - Brytyjczyk Sam Lowes z teamu Parkalgar Honda.

Simon Buckmaster, menedżer zespołu Bogdanka PTR Honda był bardzo zadowolony z występu w Australii: - Po środowej operacji, szóste miejsce to fantastyczny wynik. Jestem bardzo dumny z Jamesa i całego zespołu. Paweł jechał świetny wyścig i miał szansę na dobry wynik, ale uniemożliwiła to awaria silnika. Jego jazda pokazała jednak duży potencjał przed kolejnym wyścigiem na torze Donington Park - powiedział po zawodach na Phillip Island.

Relacje z wyścigu można było oglądać na antenie stacji Eurosport, podobnie, jak będzie można obejrzeć ściganie motycyklistów 27 marca.

27 marca 2011 r. Wyniki wyścigu 1 GP MŚ - Phillip Island, 27 marca 2011 r.: 1. Luca Scassa - czas: 33'34.739 Yamaha YZF R6 (Yamaha ParkinGO Team); 2. Broc Parkes - 33'34.748 Kawasaki ZX-6R (Kawasaki Motocard.com); 3. Sam Lowes 33'34.772 Honda CBR600RR (Parkalgar Honda); (..) 6. James Ellison - 33'58.682 Honda CBR600RR (Bogdanka PTR Honda).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz