piątek, 25 lutego 2011

Powołania dla graczy Orlen Wisły

Marcin Wichary, Adam Twardo Kamil Syprzak i Piotr Chrapkowski znaleźli się wśród 28 zawodników powołanych przez trenera Bogdana Wentę do szerokiej reprezentacji Polski na dwumecz ze Słowenią. Z tej grupy szansę występu w kolejnych meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2012 dostanie jedynie 16 graczy.

Szesnastu reprezentantów, którzy zostaną ostatecznie wytypowani do gry w dwumeczu ze Słowenią zbierze się 6 marca na trzydniowym zgrupowaniu w Zielonej Górze. Pierwszy mecz z ekipą z Bałkanów zostanie rozegrany 9 marca, a drugi trzy dni później.

Wśród wybrańców selekcjonera są Marcin Wichary, Adam Twardo, Kamil Syprzak i Piotr Chrapkowski. Największe szanse na grę przeciwko Słoweńcom teoretycznie ma Marcin Wichary. Musiałby jednak przekonać Bogdana Wentę, że jest w wyższej formie, niż Piotr Wyszomirski i Adam Malcher. Dla Piotra Chrapkowskiego "wygryzienie" z kadry Karola Bieleckiego lub Mariusza Jurkiewicza wydaje się zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Jeśli natomiast chodzi o reprezentacyjne szanse Adama Twardo i Kamila Syprzaka, bardzo wymowny jest fakt, że obaj zostali powołani przez trenera Leszka Biernackiego do reprezentacji B, która w od 10 do 12 marca weźmie udział w międzynarodowym turnieju w Wągrowcu z udziałem reprezentacji Turcji, Belgii oraz Norwegii B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz